LG’den İyi Bir Oyun Yayıncısı Olmak İçin Gerekenler LG’den İyi Bir Oyun Yayıncısı Olmak İçin Gerekenler
(Haber Bülteni) LG Electronics‘in (LG) 4K LG UltraGear oyun monitörleri iyi bir oyun yayıncısı olmak isteyen gençlerin yardımına koşuyor. İyi bir oyun yayıncısı olabilmek... LG’den İyi Bir Oyun Yayıncısı Olmak İçin Gerekenler

(Haber Bülteni)

LG Electronics‘in (LG) 4K LG UltraGear oyun monitörleri iyi bir oyun yayıncısı olmak isteyen gençlerin yardımına koşuyor. İyi bir oyun yayıncısı olabilmek için üstün ekipmanlara ihtiyaç olduğunu söyleyen LG, Twitch yayıncısı olmak isteyen gençlere önerilerini açıkladı:

 İyi Bir Monitör Seçimi:

144 Hz’lik ultra yüksek hıza sahip olan LG UltraGear monitörler, oyun yayıncılarına daha önce hiç yaşamadıkları hız ve oyun deneyimi vaadediyor. Monitörler, NVIDIA tarafından test edilen ve resmi olarak doğrulanan G-Sync uyumluluğu sunuyor. Bu sayede yayıncılar, yayın sırasında ekran yırtılmasının önüne geçip takılmayı en aza indirerek izleyicilerine daha kaliteli ve hızlı bir oyun deneyimi izletebiliyor.

 

Donanım Seçimi

İyi bir yayıncı olabilmek için monitör dışında diğer ekipmanlarınızın da üst seviyede olması gerekiyor. Öncelikle tüm oyunlarını oynayabileceğiniz bir bilgisayar, yayınınızı sorunsuzca aktarabileceğiniz tercihen fiber internet erişimi olmazsa olmazlarınız. Tüm bu ekipmanları iyi bir klavye-fare seti ile mikrofon desteği de olan kaliteli bir oyuncu kulaklığı ile desteklemeniz gerekiyor. Ayrıca uzun süreli yayınlarda ergonomik sorunlara yol açmaması için iyi bir oyuncu koltuğu da yine bu süreçte ihtiyaç duyacağınız ekipmanlardan biri olacak.

Hitap Yeteneği

Oyun oynarken sizi izleyenlerle etkileşime gireceğiniz için mutlaka hitap yeteneğinizi geliştirin. Yayın sırasında gelecek sorulara sesli yanıtlar da vermeniz gerekeceği için diksiyonunuzun düzgün olmasına, Türkçeyi doğru kullanmaya ve en önemlisi küfür ve argo sözcüklerden kaçınmaya çalışın. Unutmayın bazen 18 yaşından küçük izleyicileriniz de yayınlarınıza misafir olacak.

 

Twitch yayınlarına YouTube desteği

İyi bir yayıncı olabilmek için kaliteli bir abone kitlesine sahip olmanız gerekiyor. Eğer Twitch yayınlarına YouTube’tan getireceğiniz abonelerle başlarsanız bu, bilinirliğinizin artmasına da destek olacaktır.

 

Zorluk seviyesi yüksek oyunlar

Herkes tarafından oynanan oyunlar yerine az bilinen, merak edilen ya da zorluk derecesi yüzünden tercih edilmeyen oyunlarda gösterdiğiniz başarı, ilgili oyunlarda takılan izleyicileri sizin yayınlarınıza çekecektir. E-spor tutkunlarının tercihi LG markalı monitörler, 29 Mart tarihine kadar devam edecek Amazon’un Bahar Fırsatları kampanyası kapsamında kaçırılmayacak indirimlerle tüketicilere sunuluyor.

 

LG UltraGear Oyun Monitörleri Genel Özellikleri:

 Ekran Tipi: Nano IPS, IPS

Ekran Boyutu:  27 ve 32 inç

Yenilenme Oranı: 144-165 Hz

Tepki Süresi: 1ms GTG

AMD FreeSync™ Desteği: Var (Premium)

 

 Pakize Kaya Bodur

Oyun oynayarak para kazanma hayalini PC Gameworld'de bir dönem gerçekleştirmiş, 2D Prince of Persia ile başladığı oyun hayatına rpg ve strateji oyunları ile devam etmiş, Sid Meier's Civilization'ın büyük hastası, Star Wars sever.