LG, Mobil Telefon İş Birimini Kapatıyor LG, Mobil Telefon İş Birimini Kapatıyor
(Haber Bülteni) LG Electronics Inc. (LG), mobil iş birimini kapattığını duyurdu. Karar bugün erken saatlerde yönetim kurulu tarafından onaylandı. LG’nin cep telefonu sektöründen çıkmaya... LG, Mobil Telefon İş Birimini Kapatıyor

(Haber Bülteni)

LG Electronics Inc. (LG), mobil iş birimini kapattığını duyurdu. Karar bugün erken saatlerde yönetim kurulu tarafından onaylandı.

LG’nin cep telefonu sektöründen çıkmaya yönelik stratejik kararı, şirketin kaynaklarını elektrikli araç bileşenleri, bağlı cihazlar, akıllı evler, robotik, yapay zeka ve işletmeler arası çözümler gibi büyüme alanlarına, ayrıca platformlara ve hizmetlere yönlendirmesini sağlayacak.

Mevcut LG telefon modelleri satışa sunulmaya devam edecek. LG, mevcut mobil ürünlerin müşterileri için – bölgeye göre değişiklik gösterecek bir süre için – servis desteği ve yazılım güncellemeleri sağlayacak. LG, cep telefonu işinin kapanışı boyunca tedarikçiler ve iş ortaklarıyla işbirliği içinde çalışacak. İstihdamla ilgili ayrıntılar ise yerel düzeyde belirlenecek.

LG, 6G gibi mobilite ile ilgili teknolojileri geliştirmeye devam edecek. Cep telefonu iş birimindeki kapanış işlerinin 31 Temmuz’a kadar tamamlanması bekleniyor, ancak bazı mevcut modeller bu tarihten sonra hala piyasaya sunulabilecek.

 Pakize Kaya Bodur

Oyun oynayarak para kazanma hayalini PC Gameworld'de bir dönem gerçekleştirmiş, 2D Prince of Persia ile başladığı oyun hayatına rpg ve strateji oyunları ile devam etmiş, Sid Meier's Civilization'ın büyük hastası, Star Wars sever.