LG’nin 105”lik Curved 5K Ultra TV’si 105UC9 Çok Yakında Türkiye’de! LG’nin 105”lik Curved 5K Ultra TV’si 105UC9 Çok Yakında Türkiye’de!
LG, 105”lik 21:9 5K Ultra HD TV’si 105UC9’un çok yakın zaman içerisinde Türkiye’de satışa sunulacağını duyurdu. İlk olarak Ocak ayı içerisinde gerçekleştirilen CES’te tanıtılan... LG’nin 105”lik Curved 5K Ultra TV’si 105UC9 Çok Yakında Türkiye’de!

LG, 105”lik 21:9 5K Ultra HD TV’si 105UC9’un çok yakın zaman içerisinde Türkiye’de satışa sunulacağını duyurdu.

İlk olarak Ocak ayı içerisinde gerçekleştirilen CES’te tanıtılan televizyon, kavisli bir tasarıma sahip. 5120 x 2160 piksel çözünürlük sunan ürün, son derce keskin ve gerçekçi görüntülerle birlikte surround ses sistemi de vadediyor. IPS panele ve Tru-Ultra HD Engine Pro teknolojilerine sahip. LG Electronics’in geliştirdiği Tru-Ultra HD Engine Pro, görüntü hatalarını gideren ve düşük çözünürlüklü içeriğin Ultra HD’ye dönüştürülmesine yardım eden bir teknoloji. Dipnot olarak ekleyelim.

LG Electronics Ev Eğlencesi Bölüm Başkan Yardımcısı In-kyu Lee, konuyla ilgili “LG Electronics’in 105” Curved 5K Ultra HD TV’lerinin ardındaki vizyon, sinema salonunu oturma odalarına taşıma fikrine dayanıyor. Curved 5K CinemaScope ekranı ve 7.2 kanallı hoparlör sistemiyle 105UC9, LG Electronics’in en dikkat çekici televizyonu olarak piyasada yerini alıyor. Bu televizyon ile ev eğlence sistemlerindeki inovasyonu daha da ileriye taşıyarak günümüzün en ileri teknolojilerini bir araya getirdiğimizde yapabileceklerimizin sınırı olmadığını gösteriyor.” açıklamalarında bulundu.

Televizyonun 7.2 kanal 150W gücündeki ses sistemi de, ULTRA Surround konsepti dâhilinde Harman/Kardon ile birlikte geliştirilmiş. Smart+ TV özellikli televizyonun, webOS işletim sistemi kullandığını da belirtelim. Bunların yanı sıra 4K 3D+ ile izleyiciyi daha az yoran bir 3B deneyimi sunduğu söyleniyor ürünün.

Fiyatı hakkında bir bilgi bulunmayan 105UC9, 2014’ün son çeyreğinde satışa sunulacak.Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.