Lisbeth Salander, Örümcek Ağındaki Kız Filmiyle Ekrana Geri Dönüyor Lisbeth Salander, Örümcek Ağındaki Kız Filmiyle Ekrana Geri Dönüyor
Millennium kitap serisinin karakteri Lisbeth Salander, Örümcek Ağındaki Kız kitabının ilk sinema uyarlaması ile ekrana geri dönüyor. Lisbeth Salander, Örümcek Ağındaki Kız Filmiyle Ekrana Geri Dönüyor

Stieg Larsson tarafından yaratılan Millennium/Milenyum  kitap serisinin kült karakteri Lisbeth Salander, Örümcek Ağındaki Kız/The Girl in the Spider’s Web, kitabının ilk sinema uyarlaması ile ekrana geri dönüyor.

Dünya çapında çok satan roman David Lagercrantz tarafından yazıldı. 2016’da çıkan Nefesini Tut/Don’t Breath filminin başarılı yönetmeni Fede Alvarez, filmi Steven Knight ve Fede Alvarez & Jay Basu’nun senaryosu doğrultusunda yönetecek. Scott Rudin, Søren Stærmose, Ole Søndberg, Amy Pascal, Elizabeth Cantillon, Eli Bush ve Berna Levin filmin yapımcılığını, Anni Faurbye Fernandez, Line Winther Skyum Funch, Johannes Jensen, ve David Fincher da filmin yönetici yapımcılığını üstlenecekler.

Tamamen yeni bir oyuncu kadrosu ile çekilecek film için, ikonik Lisbeth Salander rolünü canlandıracak bir aktrist bulmak üzere dünya çapında bir araştıma başlatıldı.  Yapımın ilk çekimlerine  bu yıl Eylül ayında başlanması ve filmin 5 Ekim 2018’den itibaren vizyona girmesi planlanıyor.

Örümcek Ağındaki Kız/The Girl in the Spider’s Web, çok satar serinin, ilk uyarlamasında İngilizce çekilecek ilk film olacak. Daha önceki kitaplar önce İsveç dilinde çekilmişlerdi. Ejderha Dövmeli Kız/ The Girl with the Dragon Tattoo da, ilki İsveç yapımı olan filmin yeniden çevrimiydi ve dünya çapında 230 Milyon Dolar hasılat ile Columbia Pictures için global bir hit olmuştu.

Bu Akşam Ne İzlesek? #4 – JumanjiCeyda Doğan Karaş Editor in chief

86 doğumlu. Evli, mutlu, Tauren'li. Star Wars, Doctor Who, Yu-Gi-Oh ve Blizzard delisi. 93'ten beri video oyunlarıyla fazla uğraşıyor ve hayatı onların üzerine şekilleniyor. Korku, macera, psikoloji kitap ve animelerine bayılıyor. Koyu Beşiktaş taraftarı ve cosplay organizatörü. Ayrıca cosplay, vazgeçemediği hobilerinden sadece birisi.