Kategoriler

Mass Effect: Andromeda’da SpaceX İzleri

Mass Effect: Anromeda’da bulunan bir easter egg’e göre insanlık uzay macerasını SpaceX’e borçlu.

Mass Effect: Anromeda’da bulunan bir easter egg’e göre insanlık uzay macerasını SpaceX’e borçlu.

Oynayanların bildirdiğine göre, oyunun başlarında karakterimizin özel odasındaki rafları kurcaladığımızda karşımıza çıkan bir Falcon Heavy modeli var. Modelle etkileşime girilince oyunda bir codex girdisi açılıyor.

Girdide yazanlar şunlar: “NASA’nın 1969’da Ay’a inişinin ardından uzay keşifleri hükümetlerin bütçe kısıntıları sebebiyle yavaşlamıştı. İnsansız ucuz uzay araçları ve yörünge istasyonları odağa alınmıştı. Özellikle ilk aşamada devreye giren gazlayıcı roketlerin maliyeti ve bunların her uçuştan sonra kaybedilecek olması en büyük engellerden biriydi. 

Ancak kozmosa insan gönderme fikri her zaman akıllardaydı. 21. yüzyılın başlarında, SpaceX isimli özel bir şirket tekrar tekrar kullanılabilen bir kalkış sistemi geliştirerek kalıcı ve sürekli uzay seyahatleri için imkan oluşturdu. Bu, bir devrim etkisi yarattı sektörde. Tekrar kullanılabilen donanımlar daha düşük maliyetli ve sürekli olacak şekilde uzay seyahatlerinin önünü açtı.

SpaceX’in devrimini uzay keşiflerinin Rönesans çağı takip etti. Tekrar kullanılabilen kalkış sistemleri sayesinde daha sonra Avrupa Uzay Ajansının öncülüğünde Mars’taki ilk kalıcı yerleşim olan Lowell City, 2103 yılında kuruldu.”

Anlaşılan, en azından Mass Effect evreninde, SpaceX ve Elon Musk insanlık için kurdukları hayallere ulaşmışlar. 

İlk 10 saati şu anda bütün EA Access üyelerine açık durumda olan oyun tam çıkışını ise 21 Mart tarihinde PC, PlayStation 4 ve Xbox One için yapacak.

Mass Effect: Andromeda Hangi Platformda Daha İyi? – Grafik Karşılaştırma Videosu
Görüntülenmeler:
0
İlgili Kategoriler
Haber · Konsol · Oyun Haberleri · PC · PlayStation · XBox