Kategoriler

Medal of Honor Serisinin 3 Oyunu Kapatılacak

Medal of Honor

Oyun devi Electronic Arts‘ın (EA) eski oyunları için çevrimiçi hizmetleri ne zaman kapatacağına dair listesi, Medal of Honor serisindeki üç oyunu içerecek şekilde güncellendi. Call of Duty‘nin gişe rekorları kıran başarısından önce, 1999 çıkışlı Medal of Honor piyasadaki ilk 2. Dünya Savaşı birinci şahıs nişancı serisiydi.

Call of Duty ve Battlefield bir konsol neslinden diğerine geçişte çoğunlukla başarılı olurken, Medal of Honor‘un ihtişamlı günleri altıncı nesil konsollarla doruğa ulaştı. Ancak uzun süredir devam eden serinin son 3 oyunu olan 2010 Medal of Honor oyunu, 2007 Medal of Honor: Airborne ve 2012 Medal of Honor: Warfighter ise oyuncular arasında fazla ilgi uyandıramadı.

EA‘nın seriye devam etmeyi planladığına dair bir gösterge yok, bu da Medal of Honor, Medal of Honor: Airborne ve Medal of Honor: Warfighter için çevrimiçi hizmetlerin kapatılmasına neden olabilir. Bu Medal of Honor oyunlarını çevrimiçi oynamaktan hoşlanan veya kapatılmadan önce deneyimlemek isteyen herkesin bunu 16 Şubat 2023‘e kadar yapması gerekecek.

Medal of Honor‘un çevrimiçi hizmetlerinin kapatılması pek çok oyuncuyu etkilemeyecek elbette ancak yine de bazılarını üzebilir. Bu durum aynı zamanda çevrimiçi çok oyunculu oyunların büyük dezavantajının bir başka acımasız hatırlatıcısı gibi. Çünkü nihayetinde hepsinin hizmetlerinin kapatıldığı ve çok oyunculu oyunların tamamen erişilemez hale geldiği bir noktaya geldiği görülüyor.

EA‘nın büyük birinci şahıs nişancı serilerinin ikisi de şu anda bir mücadele ediyor. Medal of Honor‘un ana serisinin on yılı aşkın bir süredir atıl durumda olmasının yanı sıra; Battlefield‘ın itibarı da, Battlefield 2042‘nin feci lansmanından zarar gördü. DICE, Battlefield 2042 için oyunun ilk çıkışından bu yana düzenli olarak güncellemeler yayınladı. Çabaları övgüye değer olsa da, birçoğunun devam etmek için sabırsızlandığını ve serideki bir sonraki oyunun daha iyi olmasını umduğunu söylemek mümkün.

Bir Medal of Honor VR Oyunu Geliştiriliyor!

Görüntülenmeler:
1
İlgili Kategoriler
Haber · Oyun Haberleri