METUCON Sizi Eğlenceye Doymaya Davet Ediyor! METUCON Sizi Eğlenceye Doymaya Davet Ediyor!
Her sene farklı bir tema ile katılımcarıyla buluşan METUCON, bu sene Ortaçağ temasıyla gerçekleştirilecek. Panayır alanı temaya uygun bir şekilde düzenlenecek. Bu sene katılımcıları... METUCON Sizi Eğlenceye Doymaya Davet Ediyor!

Her sene farklı bir tema ile katılımcarıyla buluşan METUCON, bu sene Ortaçağ temasıyla gerçekleştirilecek.

Panayır alanı temaya uygun bir şekilde düzenlenecek. Bu sene katılımcıları METUCON’da birçok etkinlik ve bu etkinliklerin beraberinde sürpriz hediyeler beklemekte. Peki nedir bu METUCON?

METUCON; bu sene on dokuzuncusu düzenlenecek olan Türkiye’nin büyük, köklü ve katılım alan bilim kurgu, fantazi ve rol yapma oyunları etkinliğidir. 1997 yılından beri ODTÜ Bilim Kurgu ve Fantazi Topluluğu tarafından organize edilmekte olan METUCON, her sene Orta Doğu Teknik Üniversitesi Yerleşkesi’nde gerçekleştirilmektedir. Türkiye’deki ilk rol yapma oyunları etkinliği olma özelliğini taşıyan METUCON’un temel amacı Türkiye’de yaşayan bilim kurgu, fantazi ve rol yapma oyunlarını sevenleri bir araya getirmek ve bu konulara dair faaliyet gösteren öğrenci toplulukları, kişiler ve kurumlar arasında bir iletişim zemini sağlamaktır.

Fragtist METUCON2

Etkinlik, başında 2 günde de açılacak olan masaüstü rol yapma ve canlandırmalı rol yapma oyunları ile renklenecek. Oyunlar hem ODTÜ BKFT üyesi kişiler hem de topluluk dışından gelen oyu yöneticileri tarafından oynatılabilmekte. Oyun oynamak ve oynatmak için detaylı bilgiler METUCON Facebook etkinlik sayfasında bulunmakta.
Geleneksel olarak METUCON’un ilk gününün akşamında gerçekleştirilen METUCON kostümlü partisi bu sene de METUCON ile aynı temaya sahip olup UV ( ultraviolet ) ışıklandırmayla katılımcılarına yine Noxus Club & Bar’da eğlenceli bir gece yaşatmayı planlamakta. Kostüm yarışmasının galiplerini her yıl olduğu gibi sürpriz ödüller beklemekte.

Bunların dışında, METUCON’a gelip rol yapma oyunlarına katılmak istemeyen kişiler çok zengin bir panayır alanı bekliyor. Bu panayır alanında ODTÜ BKFT’nin kitap standı, Leprikon Figure, Pegasus Oyuncak, ZID, Anime Pazar, ODTÜ Quidditch Topluluğu, METU eSports ve RP Interface standları bulunacak. Bunların yanında, Pegasus Oyuncak sponsorluğunda düzenlenen Magic the Gathering turnuvaları, Warhammer etkinlikleri, METU eSports tarafından düzenlenen Dota, LoL, Hearthstone ve Mount & Blade Warband turnuvaları, ODTÜ BKFT tarafından düzenlenecek Mortal Combat Komplete ve X turnuvaları ile birçok çeşit kutu oyunları yer alacak. Aynı zamanda panayır alanında, ODTÜ BKFT üyeleri tarafından yapılacak olan canlı resim çalışmaları bulunacak.

Fragtist METRUCON

 Ceyda Doğan Karaş Editor in chief

86 doğumlu. Evli, mutlu, Tauren'li. Star Wars, Doctor Who, Yu-Gi-Oh ve Blizzard delisi. 93'ten beri video oyunlarıyla fazla uğraşıyor ve hayatı onların üzerine şekilleniyor. Korku, macera, psikoloji kitap ve animelerine bayılıyor. Koyu Beşiktaş taraftarı ve cosplay organizatörü. Ayrıca cosplay, vazgeçemediği hobilerinden sadece birisi.