Microsoft Holografik Gözlükler Üzerinde Çalışıyor Microsoft Holografik Gözlükler Üzerinde Çalışıyor
Microsoft Araştırma bölümü daha önce sadece bilim kurgu eserlerinde gördüğümüz bir teknolojiyi gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Microsoft Holografik Gözlükler Üzerinde Çalışıyor

Microsoft Araştırma bölümü daha önce sadece bilim kurgu eserlerinde gördüğümüz bir teknolojiyi gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Yeni yayımlanan bir video da araştırmacılar holografik gözlüklerin nasıl çalıştığını açıklıyorlar. Bu gözlüklerde kullanılan camlar sanal (Virtual Reality) ve artırılmış (Augmented Reality) gerçekliği rahat bir şekilde günlük hayata taşımayı hedefliyor.

Holografik camlar sadece sanal gerçeklik için değil aynı zamanda görüş bozukluklarını (Astiğmat gibi) düzeltebilecek şekilde tasarlanmış. Bu sayede göz bozukluğu olan kişilerin de bu camlara sahip gözlükleri kullanabilmesine olanak tanınmış.

Henüz geliştirme aşamasında olan bu teknolojinin geleceği oldukça parlak duruyor. Bir çok farklı alanda kullanım alanı bulması planlanan bu gözlükler hakkında daha fazla bilgiedinmek isterseniz resmi sitesine göz atabilirsiniz.

 

Mayan Death Robots: Arena Xbox One’da Çıktı!Berk Yakar

Bilgisayar oyunları macerası Amiga 500 ile başladı. Bilimkurgu edebiyatına olan büyük ilgisinin yanısıra sıkı bir anime ve manga takipçisi.