Microsoft, iOS ve Android İçin Xbox Live Desteğini Duyurdu! Microsoft, iOS ve Android İçin Xbox Live Desteğini Duyurdu!
Microsoft'un iOS, Android ve Switch kullanıcılarını Xbox Live üzerinden bir araya getirecek bir SDK yayınlayacağı dedikoduları çıkmıştı. Microsoft, iOS ve Android İçin Xbox Live Desteğini Duyurdu!

Geçtiğimiz ay Microsoft’un iOS, Android ve Nintendo Switch kullanıcılarını Xbox Live servisi üzerinden bir araya getirecek bir SDK yayınlayacağı yönünde dedikodular çıkmıştı. Microsoft’un resmi olarak duyurduğu son SDK ise bu dedikoduları kısmen doğrulamış oldu.

Mobil platformlara getirilecek destekle Microsoft’un önceden yalnızca kendi oyunlarına verdiği Xbox Live olanakları artık bütün oyunlar için geçerli olabilecek. Herhangi bir geliştirici, Microsoft’un yayınlayacağı SDK aracılığıyla oyununu Xbox Live’a entegre edebilecek. Bu entegrasyonla mobil oyunlar da servisin başarımlar, arkadaş listeleri, Gamerscore ve kulüpler gibi popüler içeriklerine sahip olacak.

Microsoft bu hamleyle kendi servisini mobil platformlarda da yaygınlaştıracaktır hiç şüphesiz. Şubat ayında ilk ortaya atılan iddialarda Nintendo Switch platformunun da adı geçiyordu. Hatta Microsoft’un Xbox Game Pass servisini Switch kullanıcılarına da sunmak istediği söyleniyordu. Bu konuyla ilgili henüz bir haber gelmiş değil.

Windows 10’un Son Güncellemesi Oyun Performans Sorununu Çözüyor