Kategoriler

Microsoft, Satın Aldığı Minecraft’a Dokunmayacak

Minecraft’ın yaratıcısı Mojang firmasını satın alan Microsoft ne firmayı, ne de oyunu değiştirmeye çalışmayacağının garantisini verdi.

Microsoft, Eylül ayı içinde 2.5 milyar Dolar vererek satın aldığı Mojang stüdyosu ve dünya yaratma oyunu Minecraft’ın akibetini merak eden oyunculara bir bardak soğuk su ikram ediyor. Mojang’ın COO’su Vu Bui, “Brand Licensing Europe” etkinliğinin açılış konuşmasında yaptığı açıklamada oyunu değiştirmek veya farklı bir yöne sürüklemek gibi bir plan olmadığını söyledi.

Microsoft ile Mojang arasındaki anlaşmanın ayrıntılarından bahsedilmiyor, ama Bui oyunun popülerliğini etkileyecek yapşısal bir değişiklik yapılmayacağına emin olmamızı istediğini belirtti. Oyunculardan gelen geri dönüşlerin ve fikirlerin, oyunun gelişimine yön vermeye devam edeceğini de ekledi. Ayrıca Mojang ekibinin oyuna eklenecek özellikler konusunda, her zaman olduğu gibi maksimum şeffaflığı göstereceğini de ekledi.

Minecraft yaratıcısı ve Mojang firmasının kurucusu Markus “Notch” Persson, Microsoft ile yapılacak anlaşmanın öncesinde kendini çok ağır bir baskı altında hissettiğini anlatmıştı. Yazdığı mektupta, kendi akıl sağlığını korumak için anlaşma tamamlandıktan sonra Mojang’ın müdürlüğünü bırakacağını iletmişti.

Notch’un Minecraft ve Mojang’a veda mektbunu bu linkteki sayfada okuyabilirsiniz.

Görüntülenmeler:
7
İlgili Kategoriler
Haber · Oyun Haberleri