Kategoriler

Minecraft Dünyasının İçindeki Disney World

Eğer hem Disney, hem de Minecraft meraklısıysanız, sanal dünyadaki bu Disney World eğlence parkını mutlaka görmeniz lazım.

Ünlü eğlence firması Disney’in ABD, Florida’daki ünlü parkı Disney World’ün sanal bir kopyasını, Minecraft içinde bulmamız mümkün. 2011’de yapımına başlanan bu resmi olmayan eğlence parkı Minecraft dünyasında “McMagic” olarak geçiyor. Sanal eğlence parkında aynı gerçeğinde olduğu gibi dört büyük tema bölümü, şatolar, koreografili, havai fişekli müzikal şovlar, Disney karakterlerinin Minecraft kopyaları ve rollercoaster trenleri bulunuyor.

 

Şimdiye kadar 200,000’den fazla kullanıcının gezdiği McMagic eğlence parkı hala geliştiriliyor ve yeni bölümler ekleniyor. Fikir babası olan David “The RealDuckie” Wasman, başta bir Disney şatosu yapmak istiyormuş. Forumlarda başka birilerinin Disney World’ün girişindeki tren istasyonunu inşa ettiğini farkedince, aklına tüm parkı yeniden yapmak gelmiş. Böylece kendine bir Minecraft sunucusu açmış ve burada toplanan kişiler parkı inşa etmeye başlamışlar.

Şu ana kadar inşası ve yaşatılması için uğrunda onbinlerce Dolar harcanan Disney World parkının sanal kopyasını her gün yüzlerce kişi ziyaret ediyor.

Bu arada bu sanal dünyada yapabilceğiniz bir başka ilginç şey de, Minecraft içinde Portal oyununun özel bir kopyasını oynamak.

http://www.youtube.com/watch?v=GvWYOPLTGN4

Görüntülenmeler:
0
İlgili etiketler:
· · · · · · · · · · · ·
İlgili Kategoriler
Haber · Oyun Haberleri