Kategoriler

Minecraft İçinde Canlanan Yeni Bir Ülke: İngiltere

Minecraft İçinde Canlanan Yeni Bir Ülke: İngiltere

İngiltere’nin ulusal haritalama ajansı Ordnance Survey, tüm ülkeyi Minecraft içinde blok blok tekrar yarattı.

Minecraft içinde sanal olarak yaratılan ülkelere Danimarka’dan sonra şimdi de İngiltere eklendi. Ülkenin ulusal haritalama kurumu “Ordnance Survey”in yaptığı çalışmada tüm ülke dev bir Minecraft haritasına çevirildi. Harita o kadar ayrıntılı ki, güncellenmiş ve genişletilmiş ikinci versiyonunda insanların evlerini bile bulabileceği iddia ediliyor.

Bu harita Ordnance Survey ajansının ikinci İngiltere haritası olacak. Birinci harita 2013’de kurumda çalışan Joseph Braybrook isimli bir stajyer tarafından, sadece iki haftada üretilmiş. Harita 22 milyar blok kullanılarak İngiltere’nin 220,000 kilometrekarelik alanını temsil ediyormuş ve Minecraft oyuncuları tarafından 100,000’den fazla kez indirilmiş.

Minecraft İçinde Canlanan Yeni Bir Ülke: İngiltere

Büyütülmüş yeni versiyon ise 83 milyar blok içeriyor ve her blok yaklaşık 25 metrelik alanlara karşılık geliyor. Haritanın gerçek ülke coğrafi bilgisi kullanılarak hazırlanmış, dünyanın en büyük Minecraft haritası olduğu iddia ediliyor. Braybrook birilerinin harita için özel bir tren sistemi inşa etmesini umut ediyormuş.

Bu sanal İngiltere haritasını ajansın web sitesinden “GB Minecraft 2” ismi ile indirebilir ve içinde istediğiniz gibi gezebilirsiniz. Ama dosyanın sıkıştırılmış şekilde 1 GB ve açılmış halinin 20+ GB olduğunu belirtelim, ona göre harddiskinizde yerini önceden hazırlayın. Ayrıca sayfada haritayı nasıl hazırladıkları ile ilgili ayrıntılı bilgi verilmiş ve İngiliz vatandaşlarının haritada evlerini bulabilmeleri için neler yapmaları gerektiği de yazılmış.

Bu arada İngiltere ve Minecraft ilişkisi bu kadarla da bitmiyor. Ünlü ulusal İngiliz müzesi British Museum Minecraft içinde tekrar baştan inşa edilecek, bunu biliyor muydunuz?

Görüntülenmeler:
9
İlgili Kategoriler
Haber · Oyun Haberleri