Kategoriler

Minecraft’in Ray Tracing’le Hazırlanan Yeni Dünyaları!

NVIDIA, dünyanın en popüler oyunu ile yeni nesil ray-tracing teknolojisi bir araya geldiğinde ortaya nelerin çıktığını gösteriyor.

NVIDIA, dünyanın en popüler oyunu ile yeni nesil ray-tracing teknolojisi bir araya geldiğinde ortaya nelerin çıktığını gösteriyor. Ayrıca Minecraft oyuncularına başlangıçta yardımcı olacak bazı eğitimler de yayınlandı.

Yeni Minecraft dünyaları

NVIDIA, Minecraft RTX’in çıkışına hazırlanırken topluluğun yetenekli isimleriyle çalışıyor. Bu işbirliğinin ilk sonuçları harika eserlerin yer aldığı bir dizi ekran görüntüsüyle gözler önüne serildi. Ekran görüntülerindeki dünyaları tasarlayanlar Razzleberries, BlockWorks ve GeminiTay.

Bu dünyalar arasında şunlar bulunuyor:

  • Razzleberries’ten Of Temples and Totems RTX – Oyuncuları gizemli tapınaklarda keşfe çıkaran ve görevleri tamamlamaya odaklanan bir macera dünyası. Tapınaklarda her pikselden yayılım ve gerçek zamanlı gölge örnekleri görülebiliyor. Global aydınlatmadan da yararlanılıyor.
  • BlockWorks’ten Imagination Island RTX – Gizli mesajlarla dolu, tamamen keşfedilebilir bir eğlence parkı olan Imagination Island RTX, her biri gerçek zamanlı ray-tracing teknolojisinin bir unsuruna odaklanan dört ayrı bölgeden oluşuyor. Bu sahnede parkın ziyaretçi merkezini aydınlatan güneş ışınlarının pencereden geçip zeminde parlamasını gerçek zamanlı olarak görebiliyoruz.
  • GeminiTay’den Crystal Palace RTX – Fantastik temaya sahip bu hayatta kalma haritası, bir kaleye ev sahipliği yapıyor. Ray tracing teknolojisiyle hazırlanan gölgeler ve atmosfer, birebir ölçüde yapılmış bu dünyaya gerçekçilik katıyor.

MSI Prestige PS341WU Monitör İncelemesi | Yaratıcı İşler İçin Tasarlandı!

Minecraft harita tasarımcıları için araçlar ve eğitimler

NVIDIA ayrıca Minecraft oyuncularının gerçekçi dünyalar kurabilmesi için bir dizi araç ve kılavuz yayınladı. Aslen Silikon Vadisi’nde düzenlenecek GPU Teknoloji Konferansı’nda duyurulması planlanan bu çevrimiçi eğitimler GTC Digital etkinliğinin bir parçası olarak yayınlanıyor.

Eğitimlerde şunlar yer alıyor:

  • Fizik tabanlı işlenmiş dokular oluşturmak: Minecraft RTX’in yol izleme (path tracing) özelliğinin ve PBR dokularının ardındaki ayrıntıların anlatıldığı, bu iki özelliğin birlikte nasıl manzaralar oluşturduğunun gösterildiği bir sunum ve kılavuz. Bu kılavuzda kendi PBR dokularınızı ve doku paketlerinizi nasıl yapacağınız adım adım anlatılıyor.
  • Java dünyalarını RTX dünyalarına dönüştürmek: NVIDIA, dünyanızı yakında çıkacak Minecraft RTX’in temelini oluşturan Bedrock Windows 10 Edition’a dönüştürmek için resmi olmayan yöntemleri bir kılavuzda topladı.

Yakında piyasaya çıkacak Minecraft RTX hakkında daha fazla bilgi önümüzdeki günlerde paylaşılacak.

GeForce Now’a Control Dahil Yeni Oyunlar Eklendi!

Görüntülenmeler:
10
İlgili etiketler:
· · · · · ·
İlgili Kategoriler
Donanım · Haber · Oyun Haberleri · PC