Kategoriler

Minecraft Sınıflarda Nasıl Eğitim Aracı Oldu?

Minecraft Sınıflarda Nasıl Eğitim Aracı Oldu?

Oyun kültürünce şimdiden kendine yer edinmiş olan Minecraft, okullara ve sınıflara nasıl girebilir?

Serbest bir dünya yaratma oyunu olduğu için, Minecraft çok ilginç gelişmelere sahne oluyor. Dev uzay gemileri inşa edenler de var, komple bir ülkeyi sanal ortama taşıyanlar da, bloklardan hesap makinesi yapanlar da. Minecraft’ın verdiği özgürlük, insanların hayal güçlerini çalıştırmalarını sağlıyor.

İşte bugünün çocuklarında da en çok ihtiyacımız olan şeylerden biri, geleceği hayal etmeleri. Çocukları hayal etmeye özendirmek için şu anda ABD ve Avrupa’da çeşitli okullarda, teknoloji meraklısı öğretmenler Minecraft kullanıyorlar. Minecraft olanca yaratıcılığı ile ilginç bir eğitim aracına dönüştürülüyor.

Minecraft Sınıflarda Nasıl Eğitim Aracı Oldu?

Oyunun yapımcısı Mojang tarafından desteklenen “MinecraftEdu” isimli versiyon, “TeacherGaming” oluşumu tarafından hazırlanmış. TeacherGaming, bu popüler oyunu sınıflarda kullanabilmek için ona yeni özellikler kazandırma amacıyla toplanmış bir grup vizyoner öğretmenden oluşuyor. MinecraftEdu, okullarda yaygın kullanım için normal versiyondan %50 indirimli şekilde sunuluyor. Daha önce hiç oynamamış bir çocuğun bile oyuna girip başlaması sadece dakikalar alıyor.

Minecraft kullanarak herhangi bir dersi daha yaratıcı ve etkileşimli işlemek mümkün. Tarihten sanat bilgisine, matematikten biyolojiye, dil ve edebiyata kadar çok çeşitli ders destek aktiviteleri mevcut MinecraftEdu’da. Ayrıca öğretmenler yeni örnekler ve aktiviteler yarattıkça, bunlar tüm dünyadaki MinecraftEdu kullanan diğer öğretmenlerle paylaşılıyor.

Görüntülenmeler:
9
İlgili etiketler:
· · · · · · · · · · · ·
İlgili Kategoriler
Haber · Oyun Haberleri