Minecraft’ın Yaratıcısı Mojang Firmasını, Microsoft İstiyor Minecraft’ın Yaratıcısı Mojang Firmasını, Microsoft İstiyor
Son yılların en popüler oyunlarından olan Minecraft’ın bir talibi çıktı, Microsoft firması oyunun yapımcısı Mojang’ı satın almak istiyor. Geçenlerde Mojang ve Microsoft’un ortak çalışması... Minecraft’ın Yaratıcısı Mojang Firmasını, Microsoft İstiyor

Son yılların en popüler oyunlarından olan Minecraft’ın bir talibi çıktı, Microsoft firması oyunun yapımcısı Mojang’ı satın almak istiyor.

Geçenlerde Mojang ve Microsoft’un ortak çalışması ile Xbox One’daki Minecraft’a Doctor Who temasının geleceğini haber vermiştik. Anlaşılan Microsoft ve yapımcı firma Mojang çok daha fazla sıkı fıkıymış.

54 milyon adetin üzerindeki Minecraft satışları ile dışarıdan bakınca herkesin ağzını sulandıran Mojang firması ile Microsoft, stüdyonun satışı için konuşuyorlarmış. Wall Street Journal’ın verdiği bilgiye göre ortalıkta 2 milyar Dolar rakamı sözediliyor ve anlaşmanın bu hafta sonuçlanması bile mümkünmüş.

Bunu üzerine gelen bir başka haberde, Minecraft yaratıcısı ve Mojang’ın kurucusu ünlü Markus “Notch” Persson’un satış gerçekleşirse firmada yönetici olarak kalmayacağından bahsediliyor. Persson’a yakın bir kişiden alınan bilgiye göre iki firma arasında sıcak ilişkiler ve ortaklıklar var ama Persson firmada kalmak istemiyormuş.

Henüz satışla ilgili kesin bir bilgi yok ama Microsoft’un Mojang’ı satın alması ve Persson’un ayrılması durumunda Minecraft’a ne olacağı meçhul. Ruhunu kaybetmiş ve boşaltılmış dev bir oyun mu olacak, yoksa Microsoft’un omuzlarında daha yükseklere mi çıkacak, onu hep beraber göreceğiz.Burak N. Aydın

Burak N. Aydın iflah olmaz bir anime, manga, bilimkurgu ve oyun meraklısıdır. Yarı uzaylı, yarı Japon olduğundan şüphelenilmektedir. En sevdiği gezegen Trantor, en sevdiği içki “Pan-Galactic Gargle Blaster” ve en sevdiği kedi türü ise Betelgeusian'dır.