Mojang’in Kart Oyunu Scrolls İsim Değiştirerek Ücretsiz Oldu! Mojang’in Kart Oyunu Scrolls İsim Değiştirerek Ücretsiz Oldu!
2015 yılında piyasaya sürülen kart oyunu Scrolls Bethesda ile yaşanan anlaşmazlıklar sonucu geçtiğimiz Şubat ayında sunucularını kapatmıştı. Mojang’in Kart Oyunu Scrolls İsim Değiştirerek Ücretsiz Oldu!

2015 yılında piyasaya sürülen kart oyunu Scrolls Bethesda ile yaşanan anlaşmazlıklar sonucu geçtiğimiz Şubat ayında sunucularını kapatmıştı. Şimdiyse geliştirici Mojang oyunun adını değiştirdi ve ücretsiz olarak oyunculara tekrar sundu.

Bethesda The Elder Scrolls serisinin isim haklarını elinde tutuyor ve Mojang’e ‘Scrolls’ ismini kullandıkları için dava açmıştı. Bu nedenle sunucularını kapatan oyun şimdi Caller’s Bane ismiyle tamamen ücretsiz olarak geri döndü. Bu kez tamamen topluluk yönetimindeki sunucularda oynanacağı açıklanan Caller’s Bane stratejik bir kart oyunu.

Mojang’den Måns Olson yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Zamanı geldi! Oyunu herkes oynayabilsin diye ücretsiz olarak yayınlıyoruz. Geliştirici ekibimiz uzun zamandır kapalı kapılar arkasında çalışıyordu. Sonunda bu aşamaya geldiğimiz için heyecanlıyım! Oyunu sabırla bekleyen herkese teşekkürler.”

Oyun hakkında ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

E3 2018: The Elder Scrolls: Legends Konsollara da Geliyor