Kategoriler

Monster Brotics Takımı Yine ABD Yolunda!

ABD’nin Louisville şehrinde yapılacak olan şampiyonada ülkemizi Samsun Bilgi Okulları Monster Brotics Takımı, ikinci kez temsil edecek.

Geçtiğimiz yıl 30 bin öğrencinin katılımıyla “dünyanın en büyük robot yarışması” olarak Guiness Rekorlar Kitabı’na giren VEX Robotics Competition (VEX Robotik Yarışması), yine dünyanın bu alanındaki en büyük organizasyonuna hazırlanıyor. ABD’nin Louisville şehrinde yapılacak olan şampiyonada ülkemizi Samsun Bilgi Okulları Monster Brotics Takımı ikinci kez temsil edecek.

İki yılda onlarca başarı

Samsun Bilgi Okulları 1453C Monster Brotics takımı, iki yıllık geçmişine onlarca ödül sığdırmayı başardı. Takım geçtiğimiz yıl Vex Türkiye şampiyonu oldu. Ayrıca Dünya Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil eden ilk Türk takımı unvanını kazandı. Monster Brotics takımı 40 ülkeden yarışmaya katılan 400 takım arasında finale kaldı ve Dünya Şampiyonası’nı 9’uncu olarak tamamladı.

Geçen yıldan edindikleri tecrübelerle, öğretmenleri Mertkan Seçgin ve Emel Bıyık’ın koçluğunda bu yıl katıldıkları tüm yarışmalardan çeşitli kategorilerde pek çok ödül kazanan takım, Ocak ayında Finlandiya’da yapılan Vex IQ Avrupa Açık Robotik Şampiyonası’ndan da “En İyi Robot Tasarımı Ödülü” ile dönmeyi başardı.

Bu yılki Vex Türkiye IQ Robotik Yarışması’nda da birinciliği alan Monster Brotics, böylece dünya şampiyonasında ülkemizi temsil etme hakkını tekrar kazanmış oldu.

Daha ileriye!

Geçtiğimiz günlerde Samsun Bilgi Okulları Kurucusu İsmail Kılıçarslan ve ekibi, Monster Notebook’un genel merkezine bir ziyaret gerçekleştirdiler. Görüşme sonrasında bir açıklama yapan Kılıçarslan, şunları söyledi: “İnanıyorum ki Monster Brotics ekibimiz ikinci kez katıldığı dünya şampiyonasından, bu yıl da iyi bir derece ile dönecektir. Desteği için Monster Notebook’a okulum ve öğrencilerim adına teşekkür ediyorum.”

Monster Notebook olarak her zaman çocukların ve eğitimin yanında olduklarını ifade eden Monster Notebook CEO’su İlhan Yılmaz ise şunları belirtti: “Monster Notebook olarak hem ülkemizin hem de çocuklarımızın potansiyelinin farkındayız. Bu potansiyeli aktif hale getirebilmek için gücümüzü, performansımızı ortaya koyuyoruz. Çocuklarımızın bu şampiyonada ülkemizi en güzel şekilde temsil edeceklerine inanıyorum.”

Monster’ın GeForce RTX Dizüstü Modelleri Kullanıcılarla Buluştu
Görüntülenmeler:
0
İlgili Kategoriler
Haber