NVIDIA GeForce RTX 30 Serisi Ekran Kartlı Tulpar Notebooklar Ön Siparişte NVIDIA GeForce RTX 30 Serisi Ekran Kartlı Tulpar Notebooklar Ön Siparişte
(Haber Bülteni) Yüksek hızlı masaüstü bilgisayar donanımlarını taşınabilir bilgisayarında arayanlar için hazırlanan Monster Tulpar serisi, NVIDIA’nın yeni GeForce RTX 30 serisi ekran kartlarıyla birleşti.... NVIDIA GeForce RTX 30 Serisi Ekran Kartlı Tulpar Notebooklar Ön Siparişte

(Haber Bülteni)

Yüksek hızlı masaüstü bilgisayar donanımlarını taşınabilir bilgisayarında arayanlar için hazırlanan Monster Tulpar serisi, NVIDIA’nın yeni GeForce RTX 30 serisi ekran kartlarıyla birleşti. 15,6 inç ekrana sahip Tulpar T5 ve 17,3 inç ekrana sahip Tulpar T7 modelleri ön siparişle satışa çıktı.

Her ihtiyaca uygun 7 farklı alternatifle sunulan Monster Tulpar modellerine sahip olmak isteyenler, Monster Notebook web sitesi üzerinden ön sipariş verebiliyor. 10. nesil i7 işlemci, 144Hz FHD ve 165 Hz QHD ince çerçeve seçenekleri, genişletilebilir ram ve SSD opsiyonunun yanı sıra ince kasadan oluşan Monster Tulpar serisi sahipleri, NVIDIA GeForce RTX 30 ekran kartları, Işın İzleme Teknolojisi, DLLS Teknolojisi ve NVIDIA Broadcast deneyimini yaşayabilecek.

 
Yapay Zekâ destekli 2. nesil RTX Mimarili Ampere

Yeni Tulpar serilerinde görev alan GeForce RTX 3060 ve GeForce RTX 3070 ekran kartları, bünyelerinde yeni RT ile tensör çekirdeklerine ilave olarak duraksız işlem özellikli çoklu işlemciler barındırıyor. NVIDIA’nın ödüllü 2. nesil RTX mimarisi Ampere ile üretilen GeForce ekran kartlı Tulpar’lar, yüksek performans beklentisini yapay zeka ve yeni sistem optimizasyonları ile yerine getiriyor.

GeForce RTX 30 Serisi ekran kartları ile birlikte ortaya çıkan NVIDIA Reflex teknolojisi, rekabetçi oyunlarda oyuncunun karşılaştığı gecikmeyi en aza indiriyor. Azaltılmış gecikme, oyuncunun hareketlere rakibinden daha hızlı tepki vermesini sağlıyor. Hedeflerine daha hızlı nişan alan, daha hızlı tepki süresine sahip oyuncular özellikle E-spor tabanlı rekabetçi oyunlarda bir adım öne geçmiş oluyor.

Işın İzleme Teknolojisi’ne sahip RTX 30 ekran kartları, sinema kalitesindeki görselleri gerçek zamanlı işleme özelliğine sahip.

Görsel oyun deneyimi veya içerik üretiminde vazgeçilmez olan ve hep daha fazlasının beklendiği FPS hızı, NVIDIA DLSS teknolojisi ile zirveye ulaşıyor. GeForce RTX 30 ekran kartlarının üzerindeki yapay zeka teknolojisiyle çalışan özel tensör çekirdekleri, kare hızlarını, görüntü kalitesinden ödün vermeden artırıyor. Yapay zekâ destekli görüntü oluşturma teknolojisi NVIDIA DLSS sayesinde maksimum FPS ve maksimum kalite elde ediliyor.

 

 

NVIDIA, yeni uygulaması NVIDIA Broadcast ile yayıncı olmak isteyen oyuncuların hayatını kolaylaştırıyor. NVIDIA Broadcast uygulaması, yapay zekayla geliştirilmiş ses ve video özellikleri ile oyun alanını ev stüdyosuna dönüştürüyor. Böylece canlı yayınlar, sesli sohbetler ve video konferans görüşmeleri rahatlıkla ve iyi bir kalitede sağlanıyor.

 Pakize Kaya Bodur

Oyun oynayarak para kazanma hayalini PC Gameworld'de bir dönem gerçekleştirmiş, 2D Prince of Persia ile başladığı oyun hayatına rpg ve strateji oyunları ile devam etmiş, Sid Meier's Civilization'ın büyük hastası, Star Wars sever.