Motorola Mobility’nin Yeni Sahibi Lenovo Motorola Mobility’nin Yeni Sahibi Lenovo
Google ile yaptığı 2,91 milyar dolarlık anlaşma neticesinde, Motorola Mobility’nin yeni sahibi Lenovo oldu. İlk olarak Ocak ayında ortaya çıkan satın alımda firma, nihayet mutlu sona ulaştı.... Motorola Mobility’nin Yeni Sahibi Lenovo

Google ile yaptığı 2,91 milyar dolarlık anlaşma neticesinde, Motorola Mobility’nin yeni sahibi Lenovo oldu.

İlk olarak Ocak ayında ortaya çıkan satın alımda firma, nihayet mutlu sona ulaştı. Böylelikle Motorola Mobility, pazar payına göre dünyanın en büyük PC tedarikçilerinden biri olan Lenovo’nun gücünü ardına almış oldu.

Motorola Mobility, yayınladığı bir blog yazısında şu ifadelere yer verdi: “İki şirketin sahip olduğu mobil telefon, giyilebilir ürün ve bilgisayar portfolyosu, Lenovo ve Motorola Mobility’nin eşsiz bir yerde durarak sınırları zorlamasını; bunun yanı sıra yeni ürün ve deneyimleri de daha çok insana ulaştırabilmesini sağlayacak.

Lenovo da, yaptığı açıklamada Motorola Mobility’nin bir alt firma olarak hayatına devam edeceğini belirtmiş. Şirketin merkezi de şu anki yerinde, Şikago’da kalmaya devam edecek. Anlaşmayla birlikte Lenovo, 2800’i ABD’de olmak üzere toplamda 3500 ekstra çalışanı da bünyesine katmış oldu.

Kaynak: TNWYiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.