TCL, MOVETIME 40SX Akıllı Aile Saati Türkiye’de satışta TCL, MOVETIME 40SX Akıllı Aile Saati Türkiye’de satışta
(Haber Bülteni) Dünyanın en çok satan tüketici elektroniği markalarından biri olan TCL, MOVETIME 40SX Akıllı Aile Saati’nin Türkiye’de satışa çıktığını duyurdu. Akıllı Aile Saati... TCL, MOVETIME 40SX Akıllı Aile Saati Türkiye’de satışta

(Haber Bülteni)

Dünyanın en çok satan tüketici elektroniği markalarından biri olan TCL, MOVETIME 40SX Akıllı Aile Saati’nin Türkiye’de satışa çıktığını duyurdu.

Akıllı Aile Saati ile sunulan özellikler arasında;

TCL Connect uygulaması üzerinden uzaktan alarm ayarlaması ile ilaç saati, doktor randevusu vb. hatırlatılması

-Saat içerisindeki hareket sensörü ile kullanan aile büyüklerinin hareketli ve hareketsiz kaldığı sürelerin takibi

-Saatin özel konumlandırıcı uygulaması ile aile büyüklerinin güvende olup olmadığı tespiti

Google haritalarından ve hassas coğrafi konumdan faydalanan saat, kullanıcıların aile büyüğü düştüğünde, kendisini iyi hissetmediğinde veya yolunu kaybettiğinde onlara kolayca ulaşmasını sağlıyor. Ayrıca özelleştirilebilir güvenli bölgeler belirlenerek bu alandan çıkıldığında bildirim gönderilmesi ile konum geçmişiyle nerede oldukları takip edilebiliyor.

Aile büyüklerinin, olası bir acil durumda önceden ayarlanan numaralara anında yardım mesajı göndermek için MOVETIME’ın güç tuşuna 3 saniye basması yeterli oluyor. Bu saat ile kullanıcılar, dahili kamerası ve 4.5G bağlantısı sayesinde aile büyükleriyle iletişime geçebiliyor. Bireysel sohbetlerde veya grup sohbetlerinde sesli mesajlar, resimler ve emojiler ile iletişim gün boyunca devam ediyor.

Saat; adım, yakılan kalorileri ve yürünen mesafeyi kaydederek ailedeki yaşı ilerlemiş bireylerinin aktif ve sağlıklı kalmasına yardımcı oluyor. Aynı zamanda uyku monitörü ile uyanma zamanlarını, uyku süresini, uyku döngüsünü, derin uyku ve hafif uykudaki zamanlarını izleyip onların dinlendiğinden emin olunabiliyor.

TCL MOVETIME 40SX, 1.499 TL’lik önerilen satış fiyatıyla piyasaya sunuldu.