Kategoriler

Mozilla’dan Chromecast’e Rakip Geliyor (Güncellendi)

CES 2014‘te, Panasonic başta olmak üzere Firefox OS‘i çeşitli akıllı televizyonlarda göreceğimizin müjdesini veren Mozilla, GigaOM‘a göre Google‘ın ChromeCast‘ine rakip bir cihaz geliştiriyor.

Oturma odamıza kurulmaya kararlı görünen firmanın bu “streaming stick”i hakkında şimdilik fazla bir bilgi olmasa da gelen haberler, Mozilla‘nın bu minik cihazının geliştiricilere pek çok seçenekle birlikte özgürlük sunacak olması. Yani şu: Geliştiriciler, Firefox OS‘li bu minik stick için Windows Phone‘dan Amazon Fire OS‘e kadar pek çok platformda uygulama geliştirebilecekler. Bunun haricinde ürün, Chromecast uygulamalarıyla da uyumlu.

Henüz geliştirilme aşamasında olduğu söylenen cihazın bir ismi veya çıkış tarihi yok şu anda. Ancak zaman ilerledikçe yeni bilgiler düşecektir. Beklemede kalın.

Güncelleme: Mozilla, bu türde bir çalışma içerisinde olmadıklarını açıkladı. Mozilla‘da görev alan bir geliştirici olan Christian Heilmann‘ın şu tweet‘i üzerinden başlayan söylentiler silsilesi, Mozilla‘nın yaptığı bu açıklamayla son buldu.

Firma, yaptığı açıklamada bunun bir Mozilla projesi olmadığını,bu tür bir ürün yapmayacaklarını açıkladı ve ekledi: “Ancak Firefox OS açık kaynaklı ve özgür bir platform. Bu da demektir ki isteyen firma, Firefox OS kullanarak bu tür bir çalışma gerçekleştirebilir.

Görüntülenmeler:
6
İlgili Kategoriler
Aksesuar · Donanım · Haber