Kategoriler

MSI, X99A Godlike Gaming Carbon Edition Oyuncu Anakartını Duyurdu

Tayvan merkezli donanım üreticisi MSI, üst seviye performans isteyen kullanıcılara yönelik X99A Godlike Gaming Carbon Edition oyuncu anakartını duyurdu.

Tayvan merkezli donanım üreticisi MSI, üst seviye performans isteyen kullanıcılara yönelik X99A Godlike Gaming Carbon Edition oyuncu anakartını duyurdu.

Intel‘in X99 yonga seti ile gelen ve LGA2011-v3 soketi ile uyumlu olan anakart, Extreme Edition serisi işlemciler için özel olarak üretiliyor. E-ATX form faktörü üzerine kurulu X99A Godlike Gaming Carbon Edition anakartı Intel‘in X99 Express yonga setinden gücünü alıyor. LGA2011 işlemci soketi ile uyumlu olan anakart, en son çıkan Core i7 Extreme Edition işlemcilere destek veriyor. Ayrıca 14nm fabrikasyon sürecinde üretilen işlemcilerle de uyumluluk sağlayan anakartta Click BIOS 4 ve OC Genie 4 teknolojileri kullanılıyor.

5 kanal üzerinden çoklu ekran kartlı masaüstü sistem kurmamıza da olanak sağlayan anakartın üzerinde bulunan 2 adet PCI-Express 3.0 yuvası ile birlikte AMD CrossFireX ve NVIDIA SLI desteği de yer alıyor. 8 adet DIMM bellek yuvası üzerinden 128 GB‘a kadar DDR4 bellek desteği sunan anakart, 3400 MHz saat hızlarında sorunsuz bir şekilde çalışabiliyor. Anakartın giriş-çıkış bağlantıları baktığımızda ise 5 adet PCI-e 3.0 x16, 1 adet USB 3.1 Type-C, 1 adet USB 3.1 Type-A, 8 adet USB 3.0, 6 adet USB 2.0 ve 1 adet 6.35mm jack giriş-çıkış portlarının yanı sıra 8 kanal üzerinden Audio Boost 3 PRO desteğinin olduğunu görüyoruz.

Anakartın çıkış tarihi ve fiyatı ise henüz açıklanmadı.