Kategoriler

MSI’dan 12.Nesil Intel Core İşlemcili Gaming Desktop Bilgisayarlar ve Oyuncu Monitörleri

(Haber Bülteni)

MSI, bilgisayar toplama konusunda deneyimli olmayan kullanıcılar için hazır sistemler sunuyor. Yapmanız gereken yalnızca hangi oyunları oynayacağınıza karar vermek, MSI gerisini sizin için tamamlıyor. MSI masaüstü bilgisayar serisi, ürünlere performans, estetik, bağlantı ve deneyim gibi özellikleri dahil ederek “G.A.M.E. Unlimited” konseptini tam anlamıyla sunuyor. Hazır PC sistemlerinde kullanıcı yalnızca tak-çalıştır deneyimini yaşarken, MSI masaüstü bilgisayarlarda ürünü satın alırken MSI’ın entegre ettiği yazılım ve donanımlarla süreci tamamlamanıza yardımcı oluyor.

12.Nesil Intel Gaming Serisi Desktop Bilgisayarlar

Yeni MSI Gaming masaüstü bilgisayarlar Intel’in yeni 12. nesil Alder Lake işlemcilerine sahip. Intel 7 üretim teknolojisi, P-Core (performans) ve E-Core (verimlilik) çekirdeklerinden oluşan bir hibrit mimariye sahip. Bu sayede çoklu işlem birimi performansında %47’ye kadar artış sunabiliyor. Oyun performansı da önceki nesile göre %13’ten fazla artmış durumda. K serisi Gaming Desktop bilgisayarların tamamı DDR5 sayesinde önceki nesil DDR4’e oranla %60 daha hızlı bellek performansına sahip. Böylece oyun verileri daha hızlı okunabilecek. Ayrıca MSI 12.Nesil Gaming Desktop bilgisayarların tamamı Windows 11 ile geliyor. Direct Storage teknolojisi, sistemin oyunu hızla okumasını sağlarken Auto HDR işlevi ile SDR oyun sahneleri bile HDR kalitesine otomatik olarak yükselecek.

MSI , Intel’in 12. Nesil kilitsiz işlemci serisini bu kez MEG Aegis Ti5, MEG Trident X ve MAG Codex X5 modellerinde sunuyor. Bu modellerin tamamı G.A.M.E. Unlimited ruhuna sahip ve sizi oyunda yepyeni bir çağa taşıyor.

 

MEG Aegis Ti5 12th

                                                                              Amiral gemisi modeli MEG Aegis Ti5 12th, Intel Core i9-12900K işlemci ve NVIDIA RTX 3090 ekran kartı ile donatılmış. Bu nihai performans, i9K işlemci ve RTX 3090 grafiklerin üstün gücünü tam olarak göğüsleyebilmek için MSI’ın özel Silent Storm Cooling 4 soğutma sistemiyle tamamlanıyor. Dünyanın ilk HMI Gaming Dial sistemi sayesinde oyuncular sistem performans ayarını anında değiştirirken aynı zamanda LCD panel üzerindeki animasyonu da özelleştirebiliyorlar.

 

 

MEG Trident X 12th

MSI, kompakt boyutlu Trident sistemlerde, soğutma performansı bariyerini yıkmaya devam ediyor. Bu kapsamda MEG Trident X 12th modelini, geliştirilmiş CPU performansı ile sunuyor. Sistemin ısı giderme kapasitesi, özel “Silent Storm 3” soğutma teknolojisi ve genişletilmiş heatsink tasarımı ile daha da güçlendirilmiş. Isı yayılma alanı önceki nesile oranla %26 genişletilerek en akıcı oyun deneyimi sağlanıyor.

 
 
 
MAG Codex X5 12th

Codex serisi, ana akım pazarda son derece popüler. MAG Codex X5 12th modeli agresif görüntüsü, geniş cam yan paneli ve oyunculara özelleştirme imkanı sunan RGB ışıklandırma efektleri ile geliyor. MAG Codex X5 12th, Intel Core i9-12900K serisine kadar CPU ve NVIDIA RTX 3090’a kadar ekran kartı ile 3A oyunları rahatlıkla çalıştırma, 2.5G Ethernet ve WiFi 6E ağları ile gecikmesiz oynama özgürlüğü sunuyor.

 
 
QD Üstün Renk

MSI, yeni Intel 12.Nesil CPU ve windows 11’in çıkışı ile gittikçe daha fazla kullanıcının renk ve görüntü kalitesine önem vereceğini biliyor. PC ve notebook bilgisayarlar artık gelecek nesil CPU ile çok daha yüksek performans sunmayı vadediyor.

MSI, QD serisinin yeni güncellemesini duyurarak oyun monitöründe yepyeni bir standardı tanımlayacağını vurguladı. QD üstün renk yalnızca Quantum Dot teknolojisi ile donatılmış bir ekran değil; aynı zamanda renk kalibrasyonunu optimize etmenizi sağlayan bir yazılıma daha sahip. Bu tasarımlar, oyuncuların oyunlarda en iyi renklere kavuşmaları için sunuluyor. QD üstün renk destekli monitörlerin ilk MPG modelleri ise MPG Artymis 273CQRX-QD ve MPG Artymis 273CQR-QD olacak.

MEG 341 Mini LED

MSI, dünyaca ünlü panel üreticisi AUO ile işbirliğini duyurdu. Bu kez MSI, AUO AmLED çözümüne sahip dünyanın ilk 34 inç monitörünü sunuyor. Bu monitör ayrıca 800R merkez kavis ve 1000nit’e kadar parlaklık ile HDR 1000 performansını da destekliyor.

 

Konsol Oyunculuğu

MSI, mevcut kavisli ve E-Spor oyuncu monitör segmentlerine ek olarak, yeni konsol cihazlarının yüksek tazeleme oranı ve 4K çözünürlük desteklemesi ve oyuncuların yeni konsol cihazlarında daha iyi bir monitör deneyimi aralamaları nedeniyle, konsol sevenler için de bir seri sunacağını açıkladı. MSIü zaten aşağı ölçeklendirme yöntemi ile 4K çözünürlüğü 2K olarak sunabilen bir konsol modu geliştirmişti. Şimdi ise MSI, konsol oyuncular için tam bir canavar yaratıyor. KVM 3.0 özelliği, konsol kontrolcüsü ile monitör OSD ayarlarına ve makro tuş atamalarına ulaşmanızı sağlıyor. Konsol oyuncular sinyal girişini kolayca değiştirebilecek ve monitör ayarlarını uzaktan kumandaya veya monitör arkasındaki tuşlara dokunmadan ya da oyunu durdurmak zorunda kalmadan hızla yapabilecekler. 4K 144Hz monitörde konsol keyfi yaşamak istiyorsanız MSI Optix MPG321UR-QD şu anda sizin için en iyi tercih olacaktır. Optix MPG321UR-QD hızlı tepki süresi ve 4K çözünürlükte 144hz tazeleme hızıyla en yeni HDMI2.1 arabirimine sahip. Bu monitör aynı zamanda KVM 3.0 yetenekleri ile donatılan ilk MSI monitörü olma özelliği taşıyor.

TV gibi büyük bir ekran tercih eden kullanıcılar için ise MSI, 2022 yılında yeni bir OLED 55 inç monitör sunacağını duyurdu.

 

 

Görüntülenmeler:
0
İlgili Kategoriler
Haber