MSI İŞ ODAKLI SUMMIT SERİSİ LAPTOPLARINI VE YENİ LOGOSUNU TANITTI MSI İŞ ODAKLI SUMMIT SERİSİ LAPTOPLARINI VE YENİ LOGOSUNU TANITTI
(Haber Bülteni) MSI, iş odaklı ilk laptopları olan Summit Serisini ve yeni logosunu şirketin sanal zirvesinde duyurdu. Firmanın bu yeni iş odaklı laptop ailesi,... MSI İŞ ODAKLI SUMMIT SERİSİ LAPTOPLARINI VE YENİ LOGOSUNU TANITTI

(Haber Bülteni)

MSI, iş odaklı ilk laptopları olan Summit Serisini ve yeni logosunu şirketin sanal zirvesinde duyurdu. Firmanın bu yeni iş odaklı laptop ailesi, 11.Nesil Intel® işlemciye ve Intel® Evo™ platformu sertifikasına sahip.

Sanal Zirvenin sunuculuğunu yapan MSI Notebook Global Satış & Pazarlama Direktörü Derek Chen, etkinliği “2020 birçok meydan okuma ile başladı fakat aynı zamanda yeni fırsatlar da getirdi. Bugün, değişen iş ortamlarımızdaki ihtiyaçlarımıza uyum sağlayacak yüksek performanslı, iş ve üretkenlik odaklı ilk laptoplarımızı tanıtmaktan gurur duyuyoruz.” cümlesiyle başlattı.

Üç Yeni Laptop Serisi

MSI’ın bu ürün gamının 3 yeni serisi olan “Summit,” “Prestige,” ve “Modern” serileri 11. Nesil Intel® işlemcilerin gücü ile donatılmış ve aynı zamanda hem kurumsal müşteriler, hem de geniş kapsamlı kullanım hedefleyen bireysel kullanıcılar için yüksek performans, üretkenlik ve verimliliği bir arada sunuyor.

“Zirve” anlamına gelen “Summit” terimi, liderlerin bir araya gelmesini, en üst seviyede kararlılık ve yeteneği sembolize ediyor. MSI Notebook tasarım departmanı müdürü Henri Chen, MSI’ın yeni logosunun, önceki tasarımla aynı performans ve ruh ile tasarlandığını, ancak daha keskin ve düz çizgilerle bu serinin minimalist stilini yansıttığını belirtti. Logonun “Fibonacci Sayısı” ve “altın oran” ile hesaplandığını anlatarak MSI’ın “sektörün en iyi, en üstün laptoplarını üretmek” vizyonunu desteklediğini söyledi.

Etkinlikte ayrıca, uzaktan çalışanların sayısının artması ile değişen ihtiyaç ve talepler de gündeme getirildi. Büyük şirketlerin yöneticileri, mükemmel bir laptopun başarı açısından ne kadar yaşamsal bir öneme sahip olduğunu ve pandemi sırasında evden çalışmanın getirdiği yeni zorlukları vurguladılar.

Farklı İhtiyaç ve Kullanıcılara göre Farklı Summit Modelleri

MSI iş laptoplarının tamamı, kurumsal ve bireysel profesyonel kullanıcıların temel sorunlarını ortadan kaldıracak şekilde tasarlandı. Örneğin 11.nesil Intel® işlemci ve Intel’in bugüne kadar ürettiği en güçlü dahili grafik çözümü olan Intel® iRIS Xe ile taşınabilirlik ve performans arttırıldı. Her iki donanım da Summit serisinin aluminyum kasası ve askeri standartlardaki dayanıklılığı ile bir araya geldi. TPM 2.0 sayesinde kurumsal seviyede güvenlik sağlanarak hem bireysel, hem de iş verilerinin güvenliği sağlandı.
Summit serisi iki farklı modele sahip. Summit B serisi, ultra taşınabilir bir kasaya yerleştirilen ve 10 saatin üzerinde çalışmaya olanak tanıyacak batarya süresi ile hareket halindeyken bile üretkenliğinizi tüm gün sürdürmenize yardımcı olacak. Summit E serisi ise farklı özelliklere sahip adanmış grafikler ve Windows Hello yüz tanıma sistemini destekleyen kızılötesi kamera ile geliyor.

Summit serisi ayrıca kullanıcı dostu uzaktan çalışma özelliklerine sahip. Çoklu dokunmatik desteği sunan dokunmatik ekran, video konferanslarda arkaplandaki istenmeyen sesleri azaltan özel yapay zeka destekli gürültü engelleme gibi işlevler de bunlara dahil.

Prestige, Modern, Prestige 14 Evo, ve Summit E13 Flip

Yeni MSI Logosu ve yeni renkler ile sunulan Prestige ve Modern serisi laptoplar etkinlikte tanıtılırken ince tasarımı, iş odaklı günlük kullanımı, yüksek işlevselliği ve geniş kapsamlı özellikleriyle ön plana çıktı.
Yeni ürünlerden biri olan Prestige 14 Evo ise Intel’in 11.nesil işlemcisi ve Intel® Evo™ platformuna sahip ilk laptoplar arasında. Bu da Prestige 14’ü standart bilgisayarlardan çok daha akıllı yapıyor. Güçlü performansı, anında uyanma işlevi, hızlı tepkisi ve uzun batarya süresi ile gelişmiş seviyede verimlilik ve daha iyi bir taşınabilirlik sunuyor.
Etkinliğin sonunda gelen sürpriz ise yakında çıkacak olan MSI Summit E13 Flip oldu. 360 derece katlanabilen ekranı ile tablet konforundaki bu laptop, birçok kullanım şeklini destekliyor.

Tamamı kaydedilen etkinliğe buradan ulaşabilirsiniz.

Etkinliğin sonlarına doğru MSI, dünya çapında 120 ülkeye yayılmış çalışanları ile nasıl bağlantı kurduğunu da gösterdi. Bu gösteri, şirketin gücünü ve COVID-19 sürecinde evden çalışırken birlikteliği nasıl koruduğunu da ortaya koydu. MSI’ın “İş ve Üretkenlik” laptoplarının 2020 Ekim ayından itibaren popüler teknoloji mağazalarında ve online mağazalarda satışa çıkması bekleniyor.Pakize Kaya Bodur

Oyun oynayarak para kazanma hayalini PC Gameworld'de bir dönem gerçekleştirmiş, 2D Prince of Persia ile başladığı oyun hayatına rpg ve strateji oyunları ile devam etmiş, Sid Meier's Civilization'ın büyük hastası, Star Wars sever.