Neverwinter: The Cloaked Ascendancy, Bekleyenleriyle Buluştu Neverwinter: The Cloaked Ascendancy, Bekleyenleriyle Buluştu
Neverwinter: The Cloaked Ascendancy, Xbox One ve PlayStation 4 platformlarında yerini aldı. Detayları haberimizden okuyabilirsiniz. Neverwinter: The Cloaked Ascendancy, Bekleyenleriyle Buluştu

Oynaması ücretsiz MMORPG’lerin yapımcısı Perfect World Entertainment Inc. ve Cryptic Studios, Neverwinter: The Cloaked Ascendancy‘nin Xbox One ve PlayStation 4 platformlarında bugün yayınlandığını duyurdu. Neverwinter şehri, Spellplague sırasında Cloak Tower’dan türeyen, Lord Neverember’ın tahtını elinden almaya can atan dört büyücünün kurduğu Cloaked Ascendancy’nin saldırısına uğramış durumda. Oynaması ücretsiz MMORPG’nin en son genişlemesi; yeni bir sefer, macera bölgesi, bilinen bir konumda yeni bir zindan, dinamik çarpışmalar ve çok daha fazlasıyla öne çıkıyor.

Yeni macera bölgesi olan River District, burayı kendisine mesken tutmuş büyücüleri yansıtan çok sayıda alanıyla Cloaked Ascendancy’nin vatanı hâline geliyor. Yeni seferle birlikte kahramanlar bölgeyi yeniden ele geçirmek ve Hotenow Dağı patlamadan önce olduğu gibi onu yeniden bir finans merkezi hâline getirmek için yola çıkıyor. Cloaked Ascendancy savaşı, orijinal bir Neverwinter konumu olanSpellplague Caverns ana zindanına dönüşle nihayetine ulaşıyor. Oyuncular, burada Cloaked Ascendancy üyeleriyle yüzleşiyor. Zindanın hem yeni ana hem de geri gelen seviye kazandırma sürümleri, yeni Eser Silahları gibi yeni ganimetler vadediyor. Oyuncular; Mirage, Fey, Lifeforged ve Aboleth silahları olmak üzere toplam dört yeni silah seti kazanabiliyor ve Cloaked Ascendancy büyücülerinin far realm gücünü kullanabiliyor. Dahası, Cloaked Ascendancy “The Illusionist’s Gambit” adlı yeni bir çarpışmayla geliyor. Bu çarpışma, en yüksek seviyedeki oyunculara olduğu kadar düşük seviyelerde olanlara da dinamik bir zorluk sunuyor. Düşmanların, sahnenin ve zorlukların her turda rastgele olarak değişmesi, her oynanışta yeni deneyimler yaşanmasını mümkün kılıyor.

Neverwinter, dinamik savaşlar ve destansı zindanlar sunan, oynaması ücretsiz bir aksiyon MMORPG’sidir.  Oyuncular, uçsuz bucaksız Neverwinter şehrini ve onun komşu topraklarını keşfe çıkarak Forgotten Realms’ın yaşayan tarihini öğrenir ve düşmanlarıyla yüzleşir. Neverwinter, PC’de mevcuttur ve Xbox One (Xbox Live Gold ile) ve PlayStation 4 (PlayStation Plus gerekmez) platformlarında dijital olarak ücretsiz oynanabilir.

Neverwinter: The Cloaked Ascendancy, Konsol YolcusuCeyda Doğan Karaş Editor in chief

86 doğumlu. Evli, mutlu, Tauren'li. Star Wars, Doctor Who, Yu-Gi-Oh ve Blizzard delisi. 93'ten beri video oyunlarıyla fazla uğraşıyor ve hayatı onların üzerine şekilleniyor. Korku, macera, psikoloji kitap ve animelerine bayılıyor. Koyu Beşiktaş taraftarı ve cosplay organizatörü. Ayrıca cosplay, vazgeçemediği hobilerinden sadece birisi.