Nimo TV ile Mobil Oyun Yayıncılığına Başlayın Nimo TV ile Mobil Oyun Yayıncılığına Başlayın
(Haber Bülteni) Akıllı telefonların kullanım oranının artması ile mobil oyuncuların sayısı PC ve konsol oyuncularını gölgede bırakmayı başardı. PUBG Mobile, Free Fire, COD Mobile... Nimo TV ile Mobil Oyun Yayıncılığına Başlayın

(Haber Bülteni)

Akıllı telefonların kullanım oranının artması ile mobil oyuncuların sayısı PC ve konsol oyuncularını gölgede bırakmayı başardı. PUBG Mobile, Free Fire, COD Mobile ve Brawl Stars gibi yapımlarla çoklu oyuncu deneyiminde de bilgisayar seviyesine yaklaşan mobil ekranlarda oyun yayını yapmak uzun bir süre karmaşık bir süreç oldu. Ancak şimdilerde akıllı telefonlar üzerinden oyun yayını yapmak da gayet kolay.

Pek çok yayın platformu ya oyun yayını yapabilmeniz için belli bir abone sayısına ulaşmanızı talep ediyor ya da yayın yapmak için 3. parti mobil uygulamalar ile profilinizi senkronize hale getirmenizi istiyor. Hal böyle olunca akıllı telefon üzerinden oyun yayını yapmak kullanıcıların zorlandığı bir süreç haline geliyor. Yeni nesil yayın platformu Nimo TV ise yayıncıların aradığı tüm özellikleri kendi bünyesinde sunuyor. Oyun yayıncılığı yolunda hayal ettiğiniz kariyere ulaşmak için Nimo TV’yi telefonunuza indirip, profilinizi oluşturabilir ve hızlıca canlı yayınlara başlayabilirsiniz.

Akıllı telefonlarınızla mobil oyun yayıncılığına başlamak için yapmanız gereken tek şey Nimo TV for Streamer uygulamasını akıllı telefonunuza indirmeniz. Profilinizi oluşturduktan sonra dilediğiniz bir oyun kategorisini tercih edip, yayın başlığını ve diğer özellikleri seçerek oyun yayınlarınıza başlayabilirsiniz.

Nimo TV for Streamer, oyun esnasında yayıncının oyun keyfini yarıda kesmemek adına yayın sohbetini ve hediyeleri ekrana doğrudan yansıtacak şekilde tasarlanmış. Bu sayede konsantrasyonunuzu kaybetmeden izleyicileriniz ile etkileşim halinde kalabiliyorsunuz. Bununla birlikte Nimo TV’de tahmin oyunu, Talih Kuşu ve oylama gibi özellikler sayesinde izleyicilerinize her daim interaktif bir yayın deneyimi yaşatabilirsiniz. 

 

Canlı Kayıtlar 

Canlı kayıtlar özelliği ile geçmişe dönük yayın süresi, popülerlik, yeni hayranlar, topladığınız bağışlar, etkileşimler ve aylık görüntülenme süresi gibi detayları rahatlıkla inceleyebilirsiniz. Tarihleri dilediğiniz gibi değiştirerek ihtiyacınız olan raporu çekmeniz Canlı Kayıtlar ile mümkün.

Nimo TV’de etki alanınızı hızla artırmak için yapmanız gerekenler oldukça basit. Nimo TV yayınlarına başladığınızda daha fazla EXP kazanmak için platform, sizlere bazı görevler atayacaktır. İlk etapta açtığınız günlük 120 dakikalık canlı yayınlar ile  240 EXP kazanabilir, her gün 30 dakikalık kesintisiz canlı yayınlar ile 60 EXP’ye hızlıca sahip olabilirsiniz. Biriktirdiğiniz EXP’ler seviyenizi geliştirerek platformun avantajlarından yararlanmanızı sağlayacaktır. Seviye atladıkça canlı yayın kaydı ve klip oluşturma (6. seviye), kanal URL’sini kişiselleştirme (7. seviye), hayran kulübü oluşturma (16. seviye) ve özel küçük resim ekleme(41. seviye) gibi ayrıcalıklara sahip olabilirsiniz.

 

 

 Pakize Kaya Bodur

Oyun oynayarak para kazanma hayalini PC Gameworld'de bir dönem gerçekleştirmiş, 2D Prince of Persia ile başladığı oyun hayatına rpg ve strateji oyunları ile devam etmiş, Sid Meier's Civilization'ın büyük hastası, Star Wars sever.