Ninja Kaplumbağalar Artık Üç Kişi Ninja Kaplumbağalar Artık Üç Kişi
Çocukluğumuzun vazgeçilmez ismi olan TMNT yani Ninja Kaplumbağalar, sadece televizyonlarda değil, çizgi romanlarda da ölümsüzleşmeye devam ediyor. Yayımlanan birçok filmi ve çizgi dizisi Ninja... Ninja Kaplumbağalar Artık Üç Kişi

Çocukluğumuzun vazgeçilmez ismi olan TMNT yani Ninja Kaplumbağalar, sadece televizyonlarda değil, çizgi romanlarda da ölümsüzleşmeye devam ediyor. Yayımlanan birçok filmi ve çizgi dizisi Ninja Kaplumbağalar’ı ölümsüz yapsa bile, kardeşlerden bir tanesi ne yazık ki aralarından ayrılıyor.

SPOILER!

Eğer kötü haberi okumak istemiyorsanız, haberin devamını okumamanızı tavsiye ediyoruz.

Leonardo, Donatello, Michelangelo ve Raphael, bundan sonra birbirlerini tamamlayan dört epik karakter olamayacaklar. Yayımlanan bilgilere göre Ninja Kaplumbağalar’ın çizgi romanının 44. sayısında kötü bir olay yaşandı.

SPOILER DEVAM!

Ninja Kaplumbağalar’ın çizgi romanını takip edenler bilirler. Ancak bilmeyen ve spoiler uyarımıza dikkat etmeyip, merakına yenik düşen takipçilerimiz için biraz daha detay verelim. Ölümü kesinleşen kaplumbağamız Donatello.

Raphael, Michelangelo ve Leonardo’nun Krang’ı durdurmak için harekete geçtiği sırada Donatello’yu kaybediyoruz. Olay ise Shredder’ın Donatello evdeyken yolladığı Rocksteady ve Bebop tarafından gerçekleştiriliyor. Rocksteady, balyozla Donetello’nun kabuğuna ölümcül darbeyi indiriyor ve keskin zekalı kaplumbağamızı oracıkta kaybediyoruz.

Aslında çizgi romanlarda sık sık yaşanan ölümler, genelde heyecanı arttırmak içindir. Hatta o kadar çok ölü dirilir ki bir yerden sonra elimizde ölümsüz karakterler kalır. Durum böyle olunca, insan 4 ayrılmaz kardeşin, 3’e düşmesini kabul edemiyor.

Çizerler gelecekte neler yapar bilemiyoruz ancak TMNT çılgınları, Donatello’nun ölümünü kaldıramayıp, yeniden dirilmesi için ellerşnden geleni yapacaklardır. Muhtemelen de Donatello geri dönecektir. Tabii her ne kadar iyimser düşünsek bile, yanılma ihtimalimiz de var. Acaba Donatello geri dönecek mi? Yoksa bundan sonra Ninja Kaplumbağalar’ın sayısı 3’e mi düşecek?

Aşağıda Donatello’nun ölümünü gösteren çizimi inceleyebilirsiniz.

Fragtist Ninja Kaplumbağalar ÖlümCeyda Doğan Karaş Editor in chief

86 doğumlu. Evli, mutlu, Tauren'li. Star Wars, Doctor Who, Yu-Gi-Oh ve Blizzard delisi. 93'ten beri video oyunlarıyla fazla uğraşıyor ve hayatı onların üzerine şekilleniyor. Korku, macera, psikoloji kitap ve animelerine bayılıyor. Koyu Beşiktaş taraftarı ve cosplay organizatörü. Ayrıca cosplay, vazgeçemediği hobilerinden sadece birisi.