Nintendo Switch Üretimini 2018’de 30 Milyona Çıkaracak Nintendo Switch Üretimini 2018’de 30 Milyona Çıkaracak
Bu yıl satışa çıkan Nintendo Switch, satış performansıyla şirketin en çok konuşulan ürünlerinden biri oldu. Nintendo konsolu ilk yılındaki satış performansıyla, Wii U’nun toplam... Nintendo Switch Üretimini 2018’de 30 Milyona Çıkaracak

Bu yıl satışa çıkan Nintendo Switch, satış performansıyla şirketin en çok konuşulan ürünlerinden biri oldu. Nintendo konsolu ilk yılındaki satış performansıyla, Wii U’nun toplam satışını geçme yolunda emin adımlarla ilerliyor. Switch’e ilgi o kadar fazlaydı ki Nintendo üretimini yıl içinde birden çok kez arttırmak zorunda kaldı. Yeni gelen haberlere Nintendo 2018’de 25-30 milyon civarında Switch üretmeyi planlıyor.

Nintendo’nun raporuna göre Switch Mart ve Eylül ayları arası 7 milyon adet sattı. Kış indirimlerinde gelmesi beklenen taleple birlikte satış adedinin 17 milyonu bulması bekleniyor. Wall Street Journal haberine göre Nintendo, Nisan’dan başlamak üzere 2018’de iki katı üretim yapacak.

Gazete ayrıca tatil satışlarına bağlı olarak üretimini daha da arttırabilir. Super Mario Odyssey ve Zelda:Breath of the Wild gibi oyunların satışlarını arttırdığı Switch için Nintendo oldukça büyük yatırım yapacak gibi görünüyor.

Nintendo’nun bu stratejisinin geri tepme ihtimali de var. Son zamanlarda adeta yok satan Switch, üretimin arttırılmasıyla artık daha kolay bulunabiliyor. Soru şu ki, Nintendo üretimi bu kadar arttırırken , satış grafiği önümüzdeki yıl da bu kadar yüksek olacak mı?