Kategoriler

Nintendo’dan Akıllı Oyuncak Amiibo

Nintendo'dan Akıllı Oyuncak Amiibo

Nintendo ilginç açılımlar yapıyor ama peki bu tuhaf isimli Amiibo da neyin nesi?

Amiibo, Nintendo’nun Wii U için tasarladığı bir akıllı oyuncak markası. Bu oyuncaklar, içlerinde konsolla konuşmalarını sağlayan elektronik parçalar bulunan küçük figürler aslında. Eğer “Skylanders” deyince gözünüzün önüne bir şey geliyorsa, işte Amiibo bunun Nintendo karakterleri versiyonu diyebiliriz.

Skylanders ve Disney Infinity akıllı figürleri genelde belli bir oyun için özel yapılırken, Nintendo Amiibo figürleri, sistemi destekleyen her türlü Wii U oyununda kullanılabilecek. Ve Amiibo figürlerini bir oyunda kullanabilmek için onları Wii U’nun gamepad’ine dokundurmak yeterli olacak.

Nintendo'dan Akıllı Oyuncak Amiibo

Farklı oyunlarda kullanılmış Amiibo figürleri farklı özellikler toplayabilecek, bu şekilde sanal olarak geliştirilebilecek. Oyun içi achievement’lar ve ödüller için kullanılabilecek. Yapılabilecek ilginç şeylerden biri olarak, mesela eğer bir Amiibo’yu Super Smash Bros. oyununda geliştirdiyseniz, başka bir oyunda karakteriniz olarak kullanabilir ve dövüş yeteneklerini yeni oyuna aktarabilirsiniz.

Aslında Nintendo bu platformu ve oyuncakları sağladıktan sonra, gerisi oyun geliştiricilerin hayal güçlerine ve yaratıcılıklarına kalacak. Fakat yine de sonuç gelip Nintendo’nun pazarlama ve ikna gücüne dayanıyor. Wii U’nun diğer yeni nesil konsollarla rekabetinde Amiibo’yu ne kadar verimli kullanabilecekler acaba?

Nintendo’nun Amiibo resmi web sayfasına buraya tıklayarak gidebilirsiniz.

Görüntülenmeler:
7
İlgili Kategoriler
Donanım · Haber · Oyun Haberleri