Kategoriler

Nintendo’nun Yeni Konsolu, Nintendo Switch Duyuruldu

İlk olarak Nintendo NX adıyla ortaya çıkan, Nintendo’nun yeni konsolu Nintendo Switch bugün duyuruldu. Detaylar haberimizde.

İlk olarak Nintendo NX adıyla tanıtılan Nintendo’nun yeni konsolu, üç dakikalık bir video ile tanıtıldı. Konsolun yeni adı Nintendo Switch oldu. Nintendo yeni konsolu ile Wii U markasını geride bırakmaya hazır ve önceden tahmin edildiği üzere yeni konsol, kartuş- bazlı hibrit türü konsolu olacak.

fragtist-nintendo-switch-konsol

Switch ile oyuncular, oyunlarını hem evde hem de dışarıda oynayabilecekler. Konsol, Wii U gibi küçük bir ekrana sahip. Bu ekranı evinizdeki aparata bağladığınızda, evinizdeki büyük ekran televizyonunuzda oyunlarınızın keyfini çıkarabileceksiniz. Ekranı aparattan çıkarıp, iki küçük kontrol kollarımızı da kenarlara yerleştirdiğimizde, seyahat ederken ya da dışarıda oyunlarınızın keyfini çıkarabileceğiniz, el konsoluna dönüşüyor.

Switch’in kontrol kollarını bir bütün olarak kullanabilirken, hem de ayrı ayrı iki küçük kontrol kolu olarak kullanabiliyoruz. Böylece multiplayer oyunlarını dışarıda arkadaşlarınız ile çok daha rahat bir şekilde oynayabiliyorsunuz. Nintendo Switch’in tanıtım videosunu aşağıdan görebilirsiniz.

Switch ayrıca, bir çok üçüncü parti yapımcıların oyunlarını da destekleyecek. Nintendo, anlaştığı bir çok partner yapımcı firmanın isimlerini açıkladı. Aralarında, Bethesda, Electronic Arts, Activision, Ubisoft, Capcom, Sega ve Square Enix gibi yüksek profilli yapımcılar da yer alıyor. Nintendo’nun yeni konsolu için anlaştığı partner yapımcıların tam listesini aşağıdan görebilirsiniz.

fragtist-nintendo-switch-partners

Nintendo Swtich piyasa için gerçekten bir değişiklik olacak. Umarım konsol ile ilgili yeni haberleri en yakın zamanda duymaya devam ederiz. Nintendo Switch çıkış tarihi olarak Mart 2017’yi hedefliyor.

Monster’dan Tulpar T7 V9.2.1 17.3″ Oyun Bilgisayarı

Görüntülenmeler:
1
İlgili Kategoriler
Haber · Konsol