Nvidia GTX 1070 Kartınız Düzgün Çalışmıyor Olabilir Nvidia GTX 1070 Kartınız Düzgün Çalışmıyor Olabilir
Bazı Nvidia GeForce GTX 1070 modellerinde, Micron belleklerinin overclock yapıldığı takdirde grafik sorunlarına sebep olduğu tespit edildi. Nvidia GTX 1070 Kartınız Düzgün Çalışmıyor Olabilir

Bazı Nvidia GeForce GTX 1070 modellerinde, Samsung’un ürettiği bellek yerine kullanılan Micron firmasının belleklerinin, overclock yapıldığı takdirde grafik sorunlarına sebep olduğu tespit edildi. Söz konusu belleğe sahip kartları üreten firmalar, sorunu gidermek adına yeni firmware güncellemeleri yayınlayacaklarını açıkladı.

Nvidia’nın bazı donanım partnerleri, yeni GTX 1070 modelinde Micron bellek modüllerine geçiş yapmasıyla beraber bazı kullanıcılar grafik sıkıntıları yaşamaya başladı. Kullanıcılar, boştaki gerilim değerleri 0.8 V değerinin altına düştüğü noktalarda grafiklerde bozulmalara rastladıklarını belirttiler. Hatta bazı kullanıcılar fabrika çıkış gerilimlerde bile grafik atlamaları yaşadıklarını belirttiler fakat bu sorun diğeri kadar sık rastlanır bir sorun değil.

Bazı üretici firmalar sorunun varlığını kabul eden açıklamalarda bulundu ve ardından konunun çözümü için yeni firmware güncellemeleri yayınladı veya yayınlama sözü verdi. Yapılan araştırma sonucunda EVGA, Gainward ve Palit firmalarının konu hakkında ilk güncellemeleri yayınlayan firmalar oldukları ortaya çıktı. Bunun yanısıra MSI, kendi güncellemelerini piyasaya sürmeden önce test etmek istediklerini dile getirirken Gigabyte, hem Samsung hem Micron bellek modülleri kullanmalarına rağmen herhangi bir şikayet almadıklarını ve sadece bir şikayet aldıkları zaman güncelleme yayınlayacaklarını açıkladı. Asus halihazırda bir güncellemelerinin olmadığını söylerken, PNY ve Zotac firmaları konu hakkında bir açıklamada bulunmadı.

Eğer siz de bir GeForce GTX 1070 kullanıcısıysanız ve bellek modülünüzün ne olduğunu bilmiyorsanız, GPU-Z programının son sürümünü kullanarak ekran kartınızın durumunu gözlemleyebilirsiniz. Samsung bellek modülüne sahip kartlar sorun çıkartmazken, Micron modülüne sahip olanlar ne yazık ki yayınlanacak güncellemeleri takip etmek durumunda kalabilir.

Playstation VR, Japonya’da 51000 Adetten Fazla Sattıİhsan Uygur

Bİlgisayar oyunlarından, FRP' ye envayi çeşit geek işin kıyısında, köşesinde, ortasında bulunan adam.