NVIDIA ve DICE, Battlefield 5 DXR Performansını %50’ye Kadar Arttırıyor NVIDIA ve DICE, Battlefield 5 DXR Performansını %50’ye Kadar Arttırıyor
Battlefield 5 - Overture güncellemesi, getirdiği yeni içeriklerle birlikte DXR ışın izleme performansında çok önemli bir artış sağlıyor. NVIDIA ve DICE, Battlefield 5 DXR Performansını %50’ye Kadar Arttırıyor

Battlefield 5 – Tides of War Chapter 1: Overture güncellemesi, oyuna getirdiği yeni içeriklerle birlikte DXR ışın izleme performansında çok önemli bir artış sağlıyor. GeForce oyuncuları, yeni Game Ready sürücüsü ile daha iyi bir Battlefield 5 deneyimine kavuşuyor.

Önemli performans artışı

Battlefield 5, 14 Kasım’da, DXR’nin ilk sürümü oyun içi bir yama ile kullanıma sunulduğunda DXR ışın izleme teknolojisini kullanan ilk oyun oldu. O zamandan beri, Battlefield 5’teki DXR ışın izlemesini hızlı bir şekilde optimize etmek için EA ve DICE ile yakın bir şekilde çalışan NVIDIA, yeni güncellemeyle birlikte %50’ye varan performans artışı sağlıyor.

  • GeForce RTX 2080 Ti oyuncuları artık Ultra kaliteye ayarlanmış DXR ışın izleme ile 1440p çözünürlükte +60 FPS’ye ulaşabilecekler.
  • GeForce RTX 2080 oyuncuları artık Medium kaliteye ayarlanmış DXR ışın izleme ile 1440p çözünürlükte +60 FPS’ye ulaşabilecekler.
  • GeForce RTX 2070 oyuncuları artık Medium kaliteye ayarlanmış DXR ışın izleme ile 1080p çözünürlükte +60 FPS’ye ulaşabilecekler.

DICE’ın resmi yama notlarında da yer alan optimizasyonlar, aşağıdakileri değişiklikleri içeriyor:

  • DXR ışın izlemeyle oyun oynarken kararlılık iyileştirmeleri yapıldı.
  • Işın izleme uygulamasının çeşitli bileşenlerinin performansı geliştirildi.
  • Yaprak ve bitki örtüsünde geliştirilmiş ışın izleme performansı.
  • Uygulanabilir olduğunda Genel ışın izleme kalitesini artırmak için, çerçeve arabelleği verilerini kullanma.
  • Işın izlemeli sahnelerden hareketsiz geometri kaldırıldı.
  • Hatalı bir şekilde ayarlanan Medium seviye DXR ayarı düzeltildi.

Battlefield 5’teki performans iyileştirmeleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

DXR tecrübesi için optimize sürücüler

GeForce oyuncuları,  Battlefield 5 için yeni bir Game Ready sürücüsüne kavuşuyor. Bu sürücü, aynı zamanda yakın gelecekte piyasaya çıkacak World of Warcraft: Battle for Azeroth ve Just Cause 4’te en iyi oyun deneyimini sunmak için geliştirilmiş DX12 performansı sunuyor.

Battlefield 5 İncelemesi – Sevdik Ama İlk Defa Ağzımızı Bozduk!