Kategoriler

NVIDIA, Yeni GeForce Dizüstü ve Masaüstü Bilgisayarlar, GeForce NOW Ortakları ve Yaratıcılar İçin Omniverse İle Büyüyor

(Haber Bülteni)

NVIDIA, 160’tan fazla oyun ve Studio GeForce tabanlı dizüstü bilgisayar tasarımının yanı sıra yeni masaüstü ve dizüstü bilgisayar GeForce RTX GPU’ları ve teknolojilerini duyurarak oyuncular ve içerik oluşturucular için nihai platformun bir sonraki yönünü belirledi. Ayrıca NVIDIA, yaratıcılar için NVIDIA Omniverse lansmanı da dahil olmak üzere, yeni RTX hızlandırmalı içeriği ve hem GeForce NOW bulut oyunlarının hem de NVIDIA Studio ekosisteminin genişletildiğini duyurdu.

NVIDIA Tüketici Ürünleri Kıdemli Başkan Yardımcısı Jeff Fisher şöyle konuştu: “GeForce RTX, oyun oynamayı dönüştürüyor ve geniş dijital dünyaların kapılarını açıyor. Yeni duyurular, GeForce’u oyuncular ve yaratıcılar için nihai platform olarak daha da güçlendiriyor. GeForce NOW, milyarlarca oyuncuya ulaşma platformumuz olarak büyümeye devam ediyor.

Dünyanın en iyi üreticileri, ışın izleme için ikinci nesil RT Çekirdekleri, DLSS ve yapay zeka için üçüncü nesil Tensör Çekirdekleriyle devrim niteliğindeki NVIDIA Ampere mimarisine dayalı 160’dan fazla oyun ve Studio dizüstü bilgisayarını pazara sunuyor ve en ince, en hafif ve şimdiye kadarki en güçlü dizüstü bilgisayarları ortaya koyuyor.

En yeni nesil CPU’ları temel alan bu dizüstü bilgisayarlar, çift ekran, dönüştürülebilir bilgisayarlar ve 14 inç ekranlar, birçok sportif G-SYNC ve 1440p ekran gibi çok farklı şekillerde sunuluyor.

RTX 3080 Ti ve RTX 3070 Ti, Yeni Performans Düzeyleri Sunuyor

NVIDIA’nın GeForce RTX 3080 Ti dizüstü bilgisayar GPU’sunu piyasaya sürüşü, amiral gemisi 80 Ti sınıf GPU’ları ilk kez dizüstü bilgisayarlara getiriyor. Şimdiye kadar bir dizüstü bilgisayarda görülen en hızlı 16 GB GDDR6 belleğe sahip olan RTX 3080 Ti, masaüstü NVIDIA TITAN RTX’ten daha yüksek performans sunuyor. Yeni GeForce RTX 3070 Ti, RTX 2070 SUPER dizüstü bilgisayarlardan yüzde 70’e kadar daha hızlı ve 1440p çözünürlükte saniyede 100 kare sunabiliyor.

Bu yeni GPU’ların her ikisi tarafından desteklenen dizüstü bilgisayarlar 1 Şubat’tan itibaren satışa sunulacak.

NVIDIA ayrıca, dört yıl önceki tanıtımından bu yana dizüstü bilgisayar performansında devrim yaratan dördüncü nesil Max-Q teknolojilerini de tanıttı. Bu özellikler arasında CPU Verimliliği, performansı ve pil ömrünü daha da artıran CPU Optimize Edici, Rapid Core Ölçeklendirme ve Battery Boost 2.0 yer alıyor.

Yeni NVIDIA Studio Dizüstü Bilgisayarları ve Uygulamaları

NVIDIA, içerik oluşturucuların konseptten tamamlamaya daha hızlı ulaşmasına yardımcı olan donanım, yazılım ve özel uygulamalardan oluşan Studio platformunu daha da genişletiyor.

Bu genişleme, basit fırça darbelerinden manzara görüntüleri oluşturmak için yapay zeka kullanan bir resim uygulaması olan NVIDIA Canvas’a yapılan büyük bir güncellemeyi içeriyor. NVIDIA’nın GauGAN2® araştırmasıyla oluşturulan uygulama, çiçekler ve çalılar gibi beş ek öğeyle geçmişe göre 4 kat daha yüksek çözünürlüklü görüntüler üretiyor. Yeni Canvas uygulaması ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Studio platformu ayrıca, yeni GeForce RTX 3080 Ti ve 3070 Ti dizüstü bilgisayar GPU’ları tarafından desteklenen ASUS, MSI ve Razer tasarımlarına sahip çok çeşitli NVIDIA Studio dizüstü bilgisayarları içeriyor. En yeni RTX GPU’lara sahip bu dizüstü bilgisayarlar, 3D işleme için en yeni MacBook Pro 16’ya göre ortalama 7 kat daha hızlı. 200’den fazla yaratıcı uygulamanın yanı sıra RTX hızlandırmalı ışın izleme, yapay zeka ve NVIDIA’nın yüksek performanslı video işlemcisini destekliyor ve onları herhangi bir içerik oluşturucu iş akışı için mükemmel bir araç haline getiriyor.

NVIDIA Omniverse Yaratıcılar İçin Piyasaya Sürüldü

NVIDIA Studio ekosistemini daha da zenginleştiren NVIDIA Omniverse, GeForce RTX ve NVIDIA RTX GPU’ları ile artık milyonlarca bireysel yaratıcıya ücretsiz olarak sunuluyor. NVIDIA’nın gerçek zamanlı 3D tasarım iş birliği ve sanal dünya simülasyon platformu, sanatçılara, tasarımcılara ve içerik oluşturuculara RTX destekli dizüstü bilgisayarlarından veya iş istasyonlarından önde gelen tasarım uygulamalarında bağlantı kurma ve iş birliği yapma gücü veriyor.

Yeni bir platform özelliği olan Omniverse Nucleus Cloud, büyük Omniverse 3D sahnelerinin basit “tek tıkla ortak çalışma” paylaşımını sağlıyor. Sanatçılar, büyük veri kümelerini aktarmadan odanın veya dünyanın her yerinden gerçek zamanlı olarak iş birliği yapabiliyor. NVIDIA ayrıca, ek ücretsiz oyun karakterleri, nesneleri ve ortamlarıyla sanal dünyalardaki karakterleri canlandırmak ve değiştirmek için gerçek zamanlı iş birliğine olanak tanıyan Omniverse uygulaması olan Omniverse Machinima için yeni platform geliştirmelerini de tanıttı. Yalnızca bir ses kaynağından hızlı ve kolay bir şekilde etkileyici yüz animasyonu oluşturan Omniverse Audio2Face, blendshape desteği ve Epic’s MetaHuman’a doğrudan dışa aktarmayla güncellendi.

1 2

Görüntülenmeler:
13
İlgili Kategoriler
Haber