Oculus Rift Steam’in En Yaygın VR Başlığı Oldu Oculus Rift Steam’in En Yaygın VR Başlığı Oldu
Steam'in yayımladığı son donanım araştırmasına göre Oculus Rift, HTC Vive'ı geçerek en yaygın kullanılan VR başlığı olmayı başardı. Oculus Rift Steam’in En Yaygın VR Başlığı Oldu

Steam’in yayımladığı son donanım araştırmasına göre Oculus Rift, HTC Vive’ı geçerek en yaygın kullanılan VR başlığı olmayı başardı.

Son araştırmanın sonuçlarına göre Oculus Rift yüzde 47’lik kullanım oranına ulaşırken HTC Vive yüzde 45’te kalmış durumda. Tabii bu araştırma kullanıcılara sorulan anket soruları şeklinde yapılıyor ve katılım isteğe bağlı. Bu nedenle yüzde yüzlük bir doğruluk oranına sahip olduğunu söyleyemeyiz ancak ankete katılan kullanıcıların arasında Oculus’un kullanım oranı artmış durumda.

Araştırmanın diğer sonuçlarına göre, NVIDIA’nın yüzde 85 ile ekran kartı alanında açık ara üstünlüğü bulunuyor. AMD’nin bu alandaki kullanım oranı yüzde 8. Intel ekran kartları da yüzde 5’te kalmış durumda. Öte yandan işlemci kullanımında ise yüzde 90 ile Intel başı çekerken AMD işlemcileri yüzde 9’da kalıyor.

Ve Beklendiği Üzere Steam KDV İle Tanıştı!