Kategoriler

Opera 24, Sekme Önizleme Özelliğiyle Geldi

Presto’yu bırakıp da kendi tüm özelliklerinden feragat ettikten sonra pek çok kemik kullanıcısının sırtını döndüğü masaüstü Opera versiyonu, güncellenmeye devam ediyor (doğal olarak). Norveçli, bugün itibariyle 24. sürüme yükseltildi.

24. sürümün özelliği, Opera 15’ten bu yana ilk defa elle tutulabilir yeni bir özellik getirmesi. Bu özellikle, herhangi bir sekmeyi açmadan o sekmenin üzerine imleci getirdiğimizde sekmenin önizlemesini görebileceğiz. Sekme önizlemesi hakkında Opera, “Sekmeler arasında yolunuzu kaybetmemek için birebir!” demiş. Tabi eski Opera’daki sekme gruplama (tab stacking) özelliğini ve bu özelliğin getirdiği kullanım kolaylığını hatırladıkça insan sinir oluyor ama ne yapalım.

Bunun haricinde yeni sürüm, yüksek çözünürlüklü ekranlarda daha keskin bir görüntüye sahip ve özel pencerelerde (yani “Private Window”) daha koyu bir renk alıyor. Böylece özel sekme olduğunu daha kolay anlayabiliyoruz (daha önce yalnızca sekmede bulunan bir gözlük resmiyle anlaşılabiliyordu, yerinde bir değişim olmuş).

Opera 15’ten bu yana dişe dokunur bir gelişim gösteremeyen ve Presto’yu geride bıraktıktan sonra tabir-i caizse “ruhunu kaybeden” tarayıcı, pek çok kullanıcısını kaybetti. Böyle giderse, muhtemelen bir daha da toparlayamayacak gidenleri.

Tarayıcıyı indirmek için şu adresi ziyaret edebilirsiniz.

fragtist-opera-24

Görüntülenmeler:
13
İlgili Kategoriler
Donanım · Haber