Kategoriler

Opera Browser Artık VPN ile Geliyor

Opera browser’ın yeni bir sürümü yayınlandı. Sürümdeki en dikkat çekici özellik ise ücretsiz ve limitsiz VPN erişimi.

Opera browser’ın yeni bir sürümü yayımlandı. Sürümdeki en dikkat çekici özellik ise ücretsiz ve limitsiz VPN erişimi.

Adres çubuğunun yanına konulmuş ufak bir buton sayesinde istediğiniz zaman bu özelliği açıp, kapatabiliyorsunuz. Ayrıca sanal lokasyonunuzu da bu butondan değiştirebiliyor, çeşitli ayarlar yapabiliyorsunuz. Opera’nın blog sayfası VPN özelliğinin, bir internet kullanıcısının temel ihtiyaçlarından olduğunu savunuyor ve buna uygun olarak bu yeniliği bizlere sunuyorlar.

fragtist-opera-vpn-1

VPN butonunu görebilmeniz için öncelikle ayarlardan butonu aktif etmeniz lazım. Browser’ın sol üstündeki menüden ayarlar menüsüne giriyorsunuz ve buradan “Gizlilik ve Güvenlik” sekmesini açıyorsunuz. Bu sekmede daha önceden bahsettiğim VPN butonunu aktifleştirebiliyorsunuz. VPN menüsüne girdiğinizde, aşağıda data trafik grafiği ve sanal lokasyon seçimini görüyorsunuz. Sanal lokasyon varsayılan olarak otomatikte, yani sizin bulunduğunuz yere göre en hızlı bağlantı alabileceğiniz yere ayarlı durumda fakat isterseniz 5 diğer yerden birini seçebiliyorsunuz.

Konu hakkında Opera yetkililerinden Krystian Kolondra “Eğer insanlar internetin nasıl işlediğini tam olarak bilseydi, herkes VPN kullanırdı” şeklinde bir açıklama yaptı ve bu yeni özelliğin evinizin anahtarı kadar temel bir ihtiyaç olarak toplumda yer etmesini istediğini belirtti.

VPN hizmeti Opera’nın ikincil kuruluşu olan SurfEasy tarafından sağlanıyor. Hizmet, sanal lokasyonlarla 256-bit AES şifrelenmiş bağlantı ile iletişim kuruyor ve kayıt tutmuyor. Yani ne SurfEasy ne de Opera sizin internet sörf geçmişinize dair herhangi bir kayıt tutmuyor.

Monster Oyunseverleri Kadıköy’deki Yeni Yerinde Karşılamaya Hazırlanıyor

Görüntülenmeler:
7
İlgili etiketler:
· · ·
İlgili Kategoriler
Donanım · Haber