The Order: 1886 İncelemesi The Order: 1886 İncelemesi
Karanlık Londra’nın ışığa ihtiyacı olduğunda, Kral Arthur’un şövalyeleri ortaya çıktı. Kral, olacakları baştan beri biliyordu ve bu yüzden halkını, olası her türlü zulümden korumalıydı.... The Order: 1886 İncelemesi

Karanlık Londra’nın ışığa ihtiyacı olduğunda, Kral Arthur’un şövalyeleri ortaya çıktı. Kral, olacakları baştan beri biliyordu ve bu yüzden halkını, olası her türlü zulümden korumalıydı. The Order, düzeni sağlamaya mecburdu…

Kral Arthur ve şövalye kelimeleri sizi o kadar heyecanlandırmasın… Ya da bir dakika, heyecanlandırsın. Çünkü kılıçlı, parlak zırhlı şövalyelerin yerini, bu sefer Tesla’nın teknolojik silahlarıyla süsleyen kahramanlar alıyor.

The Order: 1886, PS4 platformuna özel olarak Ready at Dawn tarafından geliştirilen bir TPS oyunu. Bol bol aksiyon ve macera öğelerine yer veriyor, yanında da görsel şölen sunmayı eksik etmiyor. Ayrıca Türkçe altyazı seçeneğine de sahip.

Hikaye
The Order: 1886, alternatif bir evrende, Victoria döneminin Londra’sında geçiyor. Hayvan ve insan arası melez bir ırk, 8. yüzyıldan beri insanları tehdit etmektedir. 18. yüzyıla gelindiğinde yuvarlak masa şövalyeleri, melez ırka (Lycan) karşı büyük bir savaş başlatmışlardır. Kral Arthur, yıllar önce bu savaşın kazanılamayacağını düşündüğü için Black Water isimli bir sıvının keşfine katkıda bulunmuştur. Bu sıvı içildiğinde, insanın ömrünü uzatmakta ve yaralarını iyileştirmektedir. Bunun yanında Tesla’nın hayal gücü, en büyük yardımcımız olacaktır.

Oyunun ön inceleme sürümünden alıntı yapmamız gerekirse: The Order: 1886’nın öne çıkan en önemli özelliği sinematiklerinin oldukça kaliteli olması. Oyunun kendisi ile sinematik arasındaki farkı anlamak bazen gerçekten zor olabiliyor. Ru Weerasuriya’nın yönetmenliğini yaptığı The Order: 1886, alternatif tarihte geçiyor. Firma, 30 fps’yi tutturmaya özen gösteriyor. RAD Engine 4.0 teknolojisi ile çalışan yapımcı firma, oyunun film tadında olması için elinden geleni yapmış ve bu konuda başarılı olmuş. Hatta Ready at Dawn stüdyosunun yönetmeni Dana Jan “Açıkçası oyunumuzu oynayan oyuncuların film izlermiş gibi bir deneyim yaşamalarını istiyoruz ve bildiğiniz üzere günümüz filmleri 24 FPS ayarında.” sözlerini de sizlere hatırlatmak isterim. Ayrıca oyunu gerçek anlamda yaşayabilmemiz için Londra’daki mekanlar birebir fotoğraflanmış ve modellemeler bu fotoğraflar üzerinden yapılmış.

The Order: 1886’nın tam sürümü yukarıda okuduğunuz her şeyi birebir yaşatıyor. Oyunun grafikleri ve müzikleri o kadar etkileyici ki aksiyon anına kendinizi çok rahat kaptırabiliyorsunuz. Hatta kimi zaman oyunun sinematiğinde, birkaç dakika takılı kalıyorsunuz ve oynanışa geçmek biraz zaman alıyor.Ceyda Doğan Karaş Editor in chief

86 doğumlu. Evli, mutlu, Tauren'li. Star Wars, Doctor Who, Yu-Gi-Oh ve Blizzard delisi. 93'ten beri video oyunlarıyla fazla uğraşıyor ve hayatı onların üzerine şekilleniyor. Korku, macera, psikoloji kitap ve animelerine bayılıyor. Koyu Beşiktaş taraftarı ve cosplay organizatörü. Ayrıca cosplay, vazgeçemediği hobilerinden sadece birisi.