Axell Studio, İlk Oyunu Back Streets’in Fragmanını Yayınladı Axell Studio, İlk Oyunu Back Streets’in Fragmanını Yayınladı
(Haber Bülteni) Yerli oyun şirketi Axell Studio,  ilk oyunu Back Streets’in Şubat ayında çıkmasının planlandığını duyurdu. 2020’de pandemi nedeniyle oyun sektörüne olan ilgi artmıştı.... Axell Studio, İlk Oyunu Back Streets’in Fragmanını Yayınladı

(Haber Bülteni)

Yerli oyun şirketi Axell Studio,  ilk oyunu Back Streets’in Şubat ayında çıkmasının planlandığını duyurdu.

2020’de pandemi nedeniyle oyun sektörüne olan ilgi artmıştı. Oyun stüdyosu sayıları incelendiğinde Avrupa’da Londra’dan sonra en çok oyun stüdyosunun bulunduğu şehrin İstanbul olduğu görülüyor. Son dönemde Türk oyun sektörüne yönelik yatırımların 3 milyar dolara ulaşması, oyun sektöründe her biri birbirinden iddialı projelerin sayısını her geçen gün artırıyor. Son olarak Eylül ayında 400 bin dolar yatırım alan ve yeni projesi ile merak uyandıran yerli oyun şirketi Axell Studio, ilk oyunu Back Streets’in fragmanını yayınladı.

Proje, gerçek zamanlı, online ve rekabetçi bir koşu oyunu olarak tasarlanmış.

Back Streets’te temel hedef, 3 kişinin gerçek zamanlı olarak mücadele edeceği haritada düşmanların üstesinden gelmek. Birbirinden farklı özel güçleri olan 6 karakterin yer aldığı oyunda, oyuncuların koşunun galibi olmak için ellerinden geleni yapmaları gerekiyor. Back Streets’te yer alacak sezonlar ile farklı içerikler ve yenilikler ise ilerleyen dönemlerde oyuncularla buluşacak. 

Fragmanda, ERA Corporation isimli teknoloji şirketinin Bolit şehrini koruma altına alması ve burada yaşayanların hayatlarının kısıtlandığı görülüyor. Ancak şehrin azılı suçlularından birinin tekrar görünmesiyle kentin kaderi, insanların “Aykırılar” olarak hitap ettiği bir grubun eline geçiyor. Oyunun Şubat ayında çıkması planlanıyor.

Back Streets ile ilgili açıklamalarda bulunan Axell Studio CEO’su Onur Eyikul, “2021 yılı dijital oyun sektörü için büyük gelişmeler gösterecek. Hedefimiz Back Streets’i özellikle ABD, AB ülkeleri ve MENA bölgesinde global çapta oynanan bir oyun haline getirip küresel pazarda yerimizi almak. Hikayemiz için Back Streets evrenine 600 yapıdan oluşan bir şehir oluşturduk. Türkiye’den çıkan bir online mobil oyun girişimini dünyaya duyurmak adına profesyonel ekibimiz ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” dedi.

 Pakize Kaya Bodur

Oyun oynayarak para kazanma hayalini PC Gameworld'de bir dönem gerçekleştirmiş, 2D Prince of Persia ile başladığı oyun hayatına rpg ve strateji oyunları ile devam etmiş, Sid Meier's Civilization'ın büyük hastası, Star Wars sever.