Kategoriler

Blizzard, Bastion ve Torbjörn Karakterlerini Overwatch 2 İçinden Kaldırdı

Overwatch 2 bastion torbjörn

Geçtiğimiz hafta Overwatch‘un yerine çıkarılan Overwatch 2 oyununda işler pek yolunda gitmiyor.

Blizzard Entertainment, oyununun çıkışının ilk haftasında Bastion ve Torbjörn‘ü sebep oldukları ciddi hatalar nedeniyle geçici olarak geri çekti.

Bastion, yeni eklenen Artillery Ultimate hareketindeki hata nedeniyle oyundan tamamen kaldırıldı. Oyundaki bu büyük hata, robotun genellikle oyuncuların saniyeler içinde 3 defaya kadar güçlü bir patlama yapmasına izin veren Ultimate hareketinin bu süre içinde olabildiğince çok kez vurmasına izin verdi.

Torbjörn karakteri de ortaya çıkan bir hata nedeniyle sadece Quick Play‘de oynanabiliyor. Overwatch‘ın sosyal medyadan yaptığı duyuruda; her iki kahramanın da “yetenek kitlerindeki birkaç hatayı giderirmek için” kaldırıldığı belirtildi.

Karakterlerin ne kadar süre oyunda olmayacağı henüz belli değil, ancak Blizzard, Overwatch 2 Bilinen Sorunlar destek sayfasında yakında zamanda bir güncelleme sağlayacağını bildirdi.

Öte yandan Blizzard‘ın sunucuları, 4 Ekim‘de oynamaya çalışanlar için uzun kuyruk sürelerine neden olan DDoS saldırılarıyla boğuştu ve oyuncuların oynamadan önce hesaplarına bir telefon numarası bağlamasını gerektiren yeni Blizzard politikasının sonucu olarak daha fazla sorun ortaya çıktı.

Gereksinim bir güvenlik özelliği olarak uygulanmış olsa da, Blizzard, oyuncularının çoğu için özelliği hızla geri aldı ve yalnızca yeni hesapları olanların bir telefon numarası eklemesini istedi. Bununla birlikte, ön ödemeli telefon paketlerini kullanan oyuncular, hizmet için uygun görülmediklerini ve bunun sonucunda Overwatch 2 oynayamadıklarını gördükçe, başka tartışmalar da yaşandı.

Overwatch 2 Çıkış Fiyaskosunu İçeriklerle Engelleyebilecek mi?

Görüntülenmeler:
75
İlgili Kategoriler
Haber · Oyun Haberleri