Kategoriler

Blizzard’ın Hayatta Kalma Oyunu Odyssey, Far Cry’ın Yönetmenine Emanet

Odyssey

Blizzard Entertainment, gizemli Odyssey hayatta kalma oyununun başına, Ubisoft‘un Far Cry serisinde yürütücü yönetmen olarak görev yapan Dan Hay‘i getirdi.

Blizzard hayatta kalma oyunu Odyssey ilk olarak Ocak 2022‘de ‘yeni bir evren yaratmaya’ yardımcı olacak yetenek arayan bir iş ilanı ile ortaya çıktı. İlandaki görev tanımı sınırlıydı ancak ‘gerçek dünya’ ile fantastik bir dünya arasında geçiş yapılan dünyalara işaret ediyordu ve görselinde iki kişinin ağaç kökündeki bir portaldan uzakta uçan şatolara baktığı görülüyordu.

Gamerant‘in haberine göre; oyuna dair yeni bilgiler şirketin yıl sonu güncellemesinde paylaşıldı. Belgelerde, Ubisoft‘a ait Far Cry serisinin yürütücü yönetmeni Dan Hay, hayatta kalma oyunu Odyssey’in yürütücü yönetmeni olarak listelendi. Hay, oyun üzerinde çalışan ekibin 2022’de iki katına çıktığını ve 2023’te büyümeye devam edeceğini yazdı.

2011 yılında Ubisoft‘a başlayan Dan Hay, Far Cry 3 ekibinde yapımcı olarak çalıştı. Daha sonra Far Cry Primal, Far Cry 4 ve Far Cry 3: Blood Dragon‘de Sorumlu Yapımcılığa geçti. ardından Far Cry 5 oyununda Kreatif Yönetmen rolünü üstlendi. Far Cry 6 ile Far Cry New Dawn‘ın gelişimini de denetledi. Hay‘in hem liderlik, hem de geliştirmenin yaratıcı tarafında önemli bir deneyime sahip olması nedeniyle Blizzard tarafından seçildiğini söylemek mümkün.

Hakkında fazla bir şey bilmediğimiz Blizzard hayatta kalma oyunu Odyssey’in PC ve konsollar için geliştirildiğini de hatırlatalım.

Blizzard’ın Oyunu Diablo 4 Ön Siparişe Açıldı

Görüntülenmeler:
10
İlgili Kategoriler
Haber · Oyun Haberleri