Kategoriler

Büyük Oyun Firmaları Kutulardan Eşya Düşürme Oranlarını Gösterecek!

Entertainment Software Association (ESA) da oyunlarda yer alan loot box’lar konusunda radikal bir karar aldı.

Epeydir oyun dünyasını meşgul eden konuların başında loot box sorunları geliyordu. Belçika ve Hollanda gibi ülkelerin sıkı kısıtlamaları oyun firmalarını önlemler almaya iterken, Entertainment Software Association (ESA) da bu konuda radikal bir karar aldı.

Alınan yeni karara göre, Microsoft, Sony ve Nintendo gibi büyük konsol üreticileri bundan sonra platformlarında çıkış yapan oyunların loot box’larını sıkı gözetim altına alacak. Oyun geliştiricileri loot box’larda bulunan eşyaların düşme oranlarını göstermek zorunda kalacak.

GamesIndustry’nin haberine göre, Activision-Blizzard, Bandai Namco, Bethesda, Bungie, Electronic Arts, Microsoft, Nintendo, Sony, Take-Two, Ubisoft, Warner Bros. ve Wizards of the Coast kararı kabul eden büyük yayıncı firmalar. Ancak şimdilik sessiz kalan ESA üyesi yayıncılar da bulunuyor. Bunların başında 505, Capcom, Deep Silver, Disney, Epic, Focus Home, Gearbox, Konami, Riot, Sega, Square Enix, THQ Nordic ve Tencent geliyor.

Yeni düzenlemeyle ilgili resmi olarak bir son tarih verilmiş değil, ancak ESA en geç 2020 sonuna dek firmaların gerekli düzenlemeleri yapmasını istiyor.

Rocket League Sandık Sistemine Veda Ediyor!

Görüntülenmeler:
1
İlgili etiketler:
·
İlgili Kategoriler
Haber · Konsol · Nintendo Switch · Oyun Haberleri · PC · PlayStation · XBox