Çukur’un Cumali’si ve Azer’i Artık Zula’da! Çukur’un Cumali’si ve Azer’i Artık Zula’da!
InGame Group ve Ay Yapım’ın Zula Oyun ve Çukur dizisini bir araya getiren işbirliği projesi yeni sürprizlerle devam ediyor. Çukur’un Cumali’si ve Azer’i Artık Zula’da!

InGame Group ve Ay Yapım’ın Zula Oyun ve Çukur dizisini bir araya getiren işbirliği projesi yeni sürprizlerle devam ediyor.

Ekim ayında Çukur Haritası’nın oyuna eklenmesinin ardından, Türkiye’de ilk kez bir dizide yer alan karakterler oyun dünyasına taşınıyor. 11 Kasım’da Çukur’un iki sevilen karakteri Cumali Koçovalı ve Azer Kurtuluş, kendi hikayeleriyle oyuna dahil oldu.

InGame Group ve Ay Yapım, Ekim ayında yapılan lansmanla işbirliğini duyurmuştu. Dizinin geçtiği sokakların modellenmesiyle oluşturulan “Çukur” haritası da oyuna eklenmişti. Projenin ikinci aşamasında ise 11 Kasım’dan itibaren dizinin iki sevilen karakteri Cumali Koçovalı ve Azer Kurtuluş, hayranlarının karşısına oyun karakterleri olarak çıkıyor.

3 aylık çalışma

Çukur’un Cumali Koçovalı ve Azer Kurtuluş karakterleri, InGame Group çatısı altında yer alan ve tamamen Türk mühendislerden oluşan Madbyte Games ekibinin 3 aylık detaylı geliştirme süreci sonunda ortaya çıktı.  Geliştirmelerine harita ile eş zamanlı olarak başlanan dizinin iki karakteri için yeni hikayeler oluşturuldu. Aynı zamanda Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyan projenin arkasında 35 kişilik bir ekibin hummalı çalışması yatıyor.

Türk Oyun Şirketi MC Games’den Dünya Pazarına Yeni VR Oyunu!

Necip Memili ve Cihangir Ceyhan stüdyoya girdi

Proje kapsamında oyun deneyiminin önemli bir parçası olan telsiz mesajları konusunda da bir ilke imza atıldı. Cumali Koçovalı ve Azer Kurtuluş karakterleri kendi seslerinden oluşan telsiz mesajlarıyla oyuna dahil edildi. Dizi deneyiminin oyuna aktarılması konusunda önemli bir adım olan mesajların oluşturulması için oyuncular Necip Memili ve Cihangir Ceyhan stüdyoya girerek seslendirmeleri yaptı. 

Zula’da yer alan diğer 20 karakter gibi Cumali Koçovalı ve Azer Kurtuluş da kendi hikayeleri ile oyuna dahil oluyor.

Azer ve Cumali’nin oyundaki hikayeleri

Kardeşlerinin Çukur nedeniyle öldüğünü düşünen Azer, İstanbul’un gözde semtlerinden Çukur’u ele geçirmeyi kafasına koymuştur. Azer, saldırılarında sık sık Cumali Koçovalı ile karşı karşıya gelecektir. Çukur’un kontrolsüz gücü diyebileceğimiz, içgüdüleriyle hareket eden Cumali Koçovalı, mahallesini korumak için her şeyi yapacaktır. Dizinin deli fişek karakteri Cumali, Azer’in Çukur’a amansız saldırılarına dur diyebilecek mi?

Bir ayda 750 binden fazla oyuncu

Çukur haritası, kısa sürede Zula’nın en fazla tercih edilen haritalarından biri oldu. Haritanın yayınlandığı tarihten itibaren 750 binden fazla oyuncu Çukur sokaklarını tercih etti.

Yeni Yerli Oyun Curse of Anabelle 2020’de Geliyor!