Kategoriler

Cyberpunk 2077, 20 Milyondan Fazla Sattı

Cyberpunk 2077

CD Projekt Red‘in siber macerasından etkileyici bir haber geldi. Stüdyo, Cyberpunk 2077 oyununun 20 milyondan fazla kopya sattığını duyurdu.

CD Projekt‘in Twitter hesabından yapılan açıklamada, “20 milyondan fazla ‘Cyberpunk’, Night City sokaklarında dolaşıyor. Jackie ile parti yapıyor ve Johnny’yi tanıyor, Panam ile araba kullanıyor ve Judy ile dalış yapıyor, River ile takılıyor ve Kerry’nin şarkılarını dinliyor. Teşekkürler ve hepinizi Afterlife’ta görmeyi umuyoruz” denildi.

20 milyon kopya satışı Cyberpunk 2077‘yi, Minecraft (238 milyon), Grand Theft Auto 5 (170 milyon) ya da PlayerUnknown’s Battlegrounds (75 milyon) gibi devlere yakınlaştıramasa da CD Projekt‘in önceki oyunu The Witcher 3: Wild Hunt dahil olmak üzere birçok etkileyici oyun arasına sokan dikkate değer bir başarı. Daha da dikkat çeken yönü, bu başarıya ne kadar çabuk ulaştığı. Stardew Valley‘in 20 milyon kopya satması 6 yıl alırken, The Witcher 3 için bu süre 4 yıl olmuştu. Cyberpunk 2077 ise bu noktaya 2 yıldan kısa sürede ulaşmayı başardı.

Aslında Cyberpunk 2077‘nin satışları ön siparişle patladı. Keanu Reeves‘in de kullanıldığı başarılı bir lansman kampanyası sayesinde yaklaşık 8 milyon ön sipariş alan oyun, Aralık 2020‘de piyasaya sürüldükten sonra 13 milyon kopyaya ulaşmıştı. Oyunun iyi bilinen sorunları ve bu sürenin çoğunda PlayStation Store‘dan kaldırılması göz önüne alındığında, sonraki bir buçuk yılda 6 milyondan fazla satış alması fazlasıyla iyi bir gelişme oldu.

Cyberpunk 2077 Edgerunner Anime Serisi Oyuna İlgiyi Artırdı

Cyberpunk 2077 için yeni içerik ve genişletme planlarını öteleyerek düzeltmelere ve performans iyileştirmelerine odaklanan CD Projekt, emeklerinin karşılığını, bu ayın başlarında Cyberpunk: Edgerunners‘ın Netflix‘te yayınlanmasından sonra aldı. Anime serisinin yayınlanmasının ardından Cyberpunk 2077, günde 1 milyondan fazla oyuncu çekmeye başladı ve oyuncu sayısına göre Steam‘in en iyi 10 oyunu arasına geri döndü.

Görüntülenmeler:
16
İlgili Kategoriler
Haber · Oyun Haberleri