Kategoriler

Fire Emblem Warriors Demo’su Erişime Açıldı

Fire Emblem

Fire Emblem Warriors: Three Hopes  sevilen Nintendo Switch oyunu Fire Emblem: Three Houses evreninde geçecek en yeni eser. Three Hopes ana oyundan tamamen farklı yeni bir hikayeyi konu alacak ve serinin hayranları bu gün itibariyle kendisini tecrübe etmeye başlayabilecek!

Nitendo yapımı deneme sürümü ve yeni bir trailer ile duyurdu. Açıklamaya deneme sürümü boyunca oyuncuların kaydedeceği ilerlemenin ana oyuna aktarılabileceği de ekledi. Warriors, ana oyunda bulunan üç temel haneyi de içerecek. Ayrıca bu üç haneden istenilen hangisi ise ona mensup bir karakterle oynanabilecek. 

FE: Three Houses Nintendo Switch için çıkmış en başarılı yapımlardan biri. Özellikle strateji ve rpg temalarındaki başarılı özellikleriyle çokça hayranı olan bir seri. İlgi çekici hikayesi, taktiksel oynanışı ve savaşlarda kullanılan karaktererle sosyal ölçekte etkileşime girebilme özellikleriyle pek çok strateji oyuncusunun isteyebileceği hemen her şeye sahip. 

Bunun yanında Fire Emblem Warriors, Three Houses gibi taktiksel oynanışa sahip değil. Onun yerine hack and slash diye tabir ettiğimiz tipte. Yani üzerimize gelen çok sayıda düşmanı yeteneklerimiz ve saldırılarımız sayesinde mağlup ederek haritada ilerleyeceğiz. Warriors spin-offları ilk defa Three Houses ile karşımıza çıkmıyor. Hyrule Warriors ismiyle Legend of Zelda: Breath of the Wild için spin-off olarak çıkmıştı. O sebeple Three Houses ile birebir oynanış benzerliği beklemek hayal kırıklığı oluşturacaktır. 

Fire Emblem

FE: Three Houses çıktığı yıl Game Awards etkinliğinde en iyi strateji oyunu ödülünü kazanmıştı. Aynı yıl başka hangi oyunlar ödül aldı öğrenmek için haberimizi ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca Warriors açıklandığından bu yana kıyaslamak için duyuru görüntülerine göz atabilirsiniz.