Kategoriler

Gamescom Playstation’u Da Kaybetti…

Gamescom

Gamescom 2019’dan beri online olarak gerçekleştirdiği etkinliğinde E3 ile benzer bir kaderi paylaşıyor. Büyük yapımcıları teker teker kaybeden fuar bu sene fiziksel yapısına geri dönecek. 

Alman haber sitesi Games Wirtschaft‘a konuşan Sony yetkilileri bu seneki Gamescom’da PlayStation tarafından katılım olmayacağını söyledi. Ayrıca PlayStation Geoff Keighley tarafından yapılan yayında tanıtım ve sunum bulundurmayacağını da belirtti.

Yıllardır oyun camiasının en büyük etkinliklerinden olan Gamescom pandeminin etkisiyle canlı yayın üzerinden gerçekleşiyordu. Bu sene online sunumların yanı sıra fiziksel ortamda boy gösteren hibrit bir yapıyla karşımıza çıkacak. Ancak Nintendo, Take-Two, ve Activision Blizzard tarafından yapılan açıklamalar etkinliğin zayıf geçeceğini düşündürüyor. Ağır topların büyük bir kısmını kaybeden Gamescom’da yer alıp almayacağına dair bir açıklama Microsoft tarafından henüz yapılmadı. Ancak Microsoft’un kendi yapımları için özel etkinlikler düzenlediği düşünülürse katılmayacağını açıklaması pek şaşırtıcı olmaz. 

Sony özelinde, Playstation’un katılım göstermeme açıklaması pek şaşırtıcı değil. Zira Sony’nin son yıllarda bu tarz etkinlikleri pas geçtiği bilinen bir şey. Kendileri duyuruları yapmak için State of Play yayınlarına ağırlık vermiş durumda. Yeni projeler ve stüdyolar arası işbirlikleri genellikle State of Play üzerinden duyuruluyor. Örneğin önemli projelerden Street Fighter 6, FF 16 ve GoW: Ranarok bu mecradan açıklanmıştı.

Gamescom 24-28 Ağustos tarihlerinde Almanya’daki Koelnmesse Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek.

PlayStation’un bir sonraki State of Play etkinliğinde daha çok detay vermesi beklenen Last of Us REMAKE ile ilgili detaylar için haberimize göz atabilirsiniz.

Görüntülenmeler:
25
İlgili Kategoriler
Haber · Konsol · Oyun Haberleri · PlayStation