Kategoriler

Google Stadia İçindeki Ubisoft Oyunları PC’ye Transfer Edilebilecek

Google Stadia Ubisoft Oyunları

Oyuncuların Google Stadia içerisindeki Ubisoft oyunları, bulut oyun hizmeti kapatılmadan önce PC‘ye aktarılabilecek.

Google, bulut oyun platformu Stadia‘yı 18 Ocak 2023 tarihinde kapatacağını duyurdu. Bu haber, platformda oyun satın alan ve oynayanları hayal kırıklığına uğratırken; Ubisoft, Stadia oyuncularının oyunları PC‘ye aktarmaları için bir yol geliştirerek darbeyi yumuşatmaya çalışacaklarını bildirdi.

Ubisoft‘tan yapılan açıklamada, “Stadia 18 Ocak 2023’te kapanacak olsa da, Stadia’da sahip olduğunuz oyunları Ubisoft Connect aracılığıyla PC’ye getirmek için çalıştığımızı paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. Detayları sonraki bir tarihte paylaşacağız.” denildi.

Başka bir deyişle, Stadia‘da Ubisoft oyunları satın aldıysanız, bu satın alımları Ubisoft Connect‘teki PC sürümlerine aktarabileceksiniz. Bu oldukça iyi bir haber gibi görünüyor, tabii eğer söz konusu oyunları çalıştıracak kadar güçlü bir PC’niz varsa. Çünkü Google Stadia sunduğu temel özelliklerden biri, güçlü bir oyun bilgisayarına duyulan ihtiyacı ortadan kaldırmaktı. Bu nedenle Stadia kullanıcılarının büyük bir kısmının oyunların gereksinimlerine sahip bilgisayarı bulunmadığı tahmin ediliyor. Her halükarda Stadia kullanıcıları için Google‘ın bu kararı kötü oldu.

Ubisoft, yalnızca oyun sahipliğini PC‘ye aktarmayı mümkün kılmak için çalıştığını söyledi. Başka hedef platformların da kullanıma sunulması mümkün olacak mı onu da zaman gösterecek.

Google Stadia’nın Oyun Bölümü Kapanıyor

Görüntülenmeler:
30
İlgili Kategoriler
Haber · Oyun Haberleri