Hearthstone – The Dalaran Heist İçin İlk Bilgiler Paylaşıldı! Hearthstone – The Dalaran Heist İçin İlk Bilgiler Paylaşıldı!
Hearthstone'un merakla beklenen solo macera modu Rise of Shadows: The Dalaran Heist hakkındaki ilk bilgiler paylaşıldı. Hearthstone – The Dalaran Heist İçin İlk Bilgiler Paylaşıldı!

Hearthstone görev tasarımcısı Giovanni Scarpati, bugün itibariyle oyunun merakla beklenen solo macera modu Rise of Shadows: The Dalaran Heist hakkındaki ilk bilgileri paylaştı.

Rise of Shadows’un bir numaralı kötü adamı Rafaam, etrafına topladığı kötüler karması ile birlikte Azeroth tarihinde görülmemiş çapta bir soygun için kolları sıvadı. 5 bölümden oluşacak bu soygun hikayesinde çılgın kötülerimiz, nihai amaçlarını gerçekleştirmek için Dalaran şehrinin dört bir köşesini yağmalayarak şehrin sokaklarında bitmek bilmeyen bir kargaşaya neden olacaklar. Birbirinden kötü 9 “kahramanın” yerine geçerek Rafaam’a imkansız bir soygunu gerçekleştirmesinde yardım edecek ve Dalaran şehrini çalmaya çalışacaksınız. Hayır, yanlış okumadınız – basbayağı koca bir şehri çalmaya çalışacaksınız!

Beş bölümden oluşacak bu soygunun her bölümü League of E.V.I.L takımının büyük planının bir parçası niteliğinde. Her bölümün kendine has beklenmedik karşılaşmaları (encounters), son boss’u ve sürpriz mekanikleri bulunuyor. Bu sürpriz mekaniklerin tam listesi şöyle:

  1. Bölüm: The Dalaran Bank

Para dolu sandıklar

  1. Bölüm: The Violet Hold

Hapis Minion’lar

  1. Bölüm: Streets of Dalaran

Kalabalık Caddeler

  1. Bölüm The Underbelly

Saldırı ve Sağlık sayıları yer değiştiriyor

  1. Bölüm: Kirin Tor Citadel

Ekstra dört karşılaşma (encounter)

Dalaran Heist, Hearthstone Solo Maceralara bir dizi yeni özellik de ekleyecek. Bunlar:

  • Yeni Mühimmat Sistemi (Loadout): Oyuncular yeni Kahraman Güçleri (Hero Powers) sayesinde farklı açılış desteleri arasında seçim yapabilirler. Macerada ilerledikçe bu destelere yenileri eklenir ve oyuncunun seçenekleri artar.
  • Tavern Encounter: Bu karşılaşm9alar tamamen deste geliştirmeye ve güçlendirmeye yöneliktir. Oyuncular bu sayede destelerini dilediklerince değiştirebilir bölümün geri kalanını başarıyla geçmelerini sağlayacak ayarlamalar yapabilirler.
  • Anomaly Mode: Beş bölümü de başarıyla geçtikten sonra açılır ve oyunun kuralları gelişigüzel (random) bir şekilde değişir.

Büyük soygun 16 Mayıs’ta başlıyor! İlk bölüm olan The Dalaran Bank tamamen ücretsiz!

Hearthstone’un Rise of Shadows Genişlemesi Çıktı!