Konami, Mayısta Steam Üzerinde Erken Erişime Açılacak Getsufumaden: Undying Moon Oyununu Duyurdu Konami, Mayısta Steam Üzerinde Erken Erişime Açılacak Getsufumaden: Undying Moon Oyununu Duyurdu
(Haber Bülteni) Konami Digital Entertainment, B.V, yeni oyunu GetsuFumaDen: Undying Moon‘un Steam üzerinde 13 Mayıs 2021’den itibaren erken erişime açılacağını duyurdu. Erken Erişim dönemi... Konami, Mayısta Steam Üzerinde Erken Erişime Açılacak Getsufumaden: Undying Moon Oyununu Duyurdu

(Haber Bülteni)

Konami Digital Entertainment, B.V, yeni oyunu GetsuFumaDen: Undying Moon‘un Steam üzerinde 13 Mayıs 2021’den itibaren erken erişime açılacağını duyurdu. Erken Erişim dönemi boyunca oyunu 40 TL’ye temin etmeniz mümkün olacak. Ayrıca oyunun 2022 yılında Nintendo Switch‘e geleceği de duyuruldu.

Konami’nin bağımsız oyun stüdyosu GuruGuru ile geliştirdiği GetsuFumaDen, roguevania (her oyunda farklılaşan prosedürel içerikli, roguelike dediğimiz oyunlarla aksiyon ve keşfetme temelli oyunların kombinasyonu) türü 2D aksiyonu, geleneksel Japon sanatına dayanan görkemli ve karanlık fantastik bir evrenle birleştiriyor. Oyun, yeraltı dünyasının Japon Ukiyo-e stiline uygun bir şekilde hayat buluyor ve oldukça ürkütücü sahnelere sahip.

 

Oyunun konusu kısaca şöyle; 1000 yıllık barış dolu, huzurlu bir döneminin ardından, cehennemin mührü kırılıyor ve kötü ruhlar açılan geçitten dünyaya akın etmeye başlıyor. Yıkımın eşiğine gelen dünyayı kurtarmak için klanının lideri olan Getsu Fuma, cehennemin en derin çukurlarına inerek kötülüğü kökünden temizlemek zorunda.

                               

 

Konami Digital Entertainment Co.’da GetsuFumaDen: Undying Moon’un yapımcısı olarak görev yapan Shin Murato, düşüncelerini, “Erken Erişim süreci GetsuFumaDen için bir oyuncu topluluğu oluşturmak ve oyunu mümkün olan en iyi hale getirmek için büyük bir fırsat. Bu dönemde oyunumuzun kalitesini her geçen gün daha da arttırmak adına kullanıcılarımızdan geribildirim toplamayı hedefliyoruz. Oyuncu topluluğumuzla el ele verip düzenli içerik geliştirmeleri, bug ayıklama ve oyun dengelerinde iyileştirmeye giderek oyunumuza hayat vermeyi amaçlıyoruz. Şu anda Erken Erişim’e konsantre olmuş durumdayız ama ilerleyen dönemlerde Nintendo Switch çıkışıyla ilgili daha fazla detay paylaşacağız,” şeklinde belirtti.

Retro oyunları sevenler, 1987 yılında Japonya’da Famicom sistemlerine özel olarak yayınlanan orijinal Getsu Fūma Den’i hatırlayacaklardır. Yana kayarak ilerleyen bu 2D aksiyon RPG oyunu, 2D platform oynanışından birinci kişi yapay 3D görünümüne yaptığı geçişlerle beğeni toplamıştı.

GetsuFumaDen’in Erken Erişim sürümünü satın alan oyuncular, dijital sanat kitabı ve oyun müziklerinin yanı sıra oyunun orijinal, Japon Famicom sürümünün bir portuna da bonus olarak sahip olacaklar.

 

 

 Pakize Kaya Bodur

Oyun oynayarak para kazanma hayalini PC Gameworld'de bir dönem gerçekleştirmiş, 2D Prince of Persia ile başladığı oyun hayatına rpg ve strateji oyunları ile devam etmiş, Sid Meier's Civilization'ın büyük hastası, Star Wars sever.