Mafia 3 Artık Türkçe Oynanabilir! Mafia 3 Artık Türkçe Oynanabilir!
Mafia 3, çıkış yaptığı 2016 senesinden beri açılamayan dosyaları ve uzun diyalogları yüzünden Türkçeleştirilememişti. Mafia 3 Artık Türkçe Oynanabilir!

Take-Two’nun etkili markalarından olup ancak çıkış yaptığı dönem birçok oyuncuyu büyük hayal kırıklığına uğratan Mafia 3, bununla birlikte çıkış yaptığı 2016 senesinden beri de açılamayan dosyaları ve uzun diyalogları yüzünden Türkçeleştirilememişti.

Birçok çeviri grubu, bu işe el atsa yarıda bırakıp iptal etmişti. Asıl oyunun sorunları üzerine, Türkçe yamasının bile çıkmaması Türk oyuncuları fazlasıyla hayal kırıklığına uğratmıştı.

Tecrübeli ekip olan TechnoGame, Mafia 3’ün PC sürümünü tamamen Türkçeye çevirdi. Ana oyunun yanı sıra, Faster, Baby!, Stones Unturned ve Sign of the Times DLC’leri başta olmak üzere oyunun tüm DLC’lerini de Türkçeleştirmeyi başardı.

Nurullah AKTAŞ’ın programcılığı, proje yöneticiliği ve çevirmenliği ile tamamlanan oyunda, Cem GÜLLÜ, Emirhan DEMİRCİGİL, Kübra DERBAZLAR, Bilal ÖN, Tolga DERNEK, Furkan KÜTÜK ve Tayfun KUMAŞ gibi isimler de çeviri ve diğer tüm desteği verdi.

Türkçe yama oyunun tüm Steam sürümleri ile uyumlu. DLC’lerini de bitirmek isteyenler için Deluxe Edition ile oynanması öneriliyor. Ayrıca Türkçe yama aşırı argo ve küfür içeriyor. 18 yaş ve üstü için uygun.

Aktif olarak 2014 ve 2015 senesinde sayısız Türkçe yamalara imza atan ve dönemin en popüler oyunlarını Türkçeye çeviren TechnoGame ekibi, Grand Theft Auto V’in geniş kapsamlı Türkçe yamasının ardından çeviri işine uzun bir süre ara vermişti.

Mafia 3 Türkçe yamasına ücretsiz olarak buradan ulaşabilirsiniz.

Metro Exodus Tamamen Türkçeye Çevrildi!