Plants vs Zombies’in 10. Yılı Şerefine Oyunun İlk Çizimleri Paylaşıldı! Plants vs Zombies’in 10. Yılı Şerefine Oyunun İlk Çizimleri Paylaşıldı!
Plants vs Zombies serisi 10. yılını doldurdu! Serinin yaratıcısı George Fan, yaptığı orijinal çizimleri paylaştı. Plants vs Zombies’in 10. Yılı Şerefine Oyunun İlk Çizimleri Paylaşıldı!

Plants vs Zombies serisi 10. yılını doldurdu! Serinin yaratıcısı George Fan, 10. yılın şerefine ilk oyun için yaptığı orijinal çizimleri paylaştı.

George Fan’in Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, serinin ilk taslak çizimleri görülebiliyor. İlginç olan, oyunun başta “Plants vs Aliens” olarak düşünülmesi. Yani zombiler yerine uzaylılarla savaşıyor olabilirdik. Ancak bu fikirden dönülmüş. Ayrıca çizimlerden başta 6 hat düşünüldüğü ancak daha sonra bunun 5’e düşürüldüğü de anlaşılıyor.

Çizimlere aşağıdan göz atabilirsiniz.

2009 yılında PC için çıkan ilk oyun, daha sonra konsollara ve mobil cihazlara da gelmişti. Oyunda üzerimize akın akın gelen zombilere elimizdeki tek silah olan bitkilerle karşı koymaya çalışıyorduk. Seri için en son 2016 yılında Garden Warfare 2 çıkmıştı.

EA, Yeni Need for Speed ve Plants vs Zombies Oyunları Çıkaracak!